1986-1988 m. – Visoriuose savo veiklą pradeda Matematikos ir informatikos institutas (MII). MII tyrėjai steigia pirmąsias verslo įmones: „Baltic Amadeus“, „TEV“, „VTeX“. Vien „VTeX“ šiuo metu dirba 248 darbuotojai, 98% paslaugų eksportuojama, įmonėje –17 specialistų su moksliniais laipsniais. Baltic Amadeus eksportuoja apie 2/3 kuriamų paslaugų ir ieško papildomai 20 specialistų, kurie galėtų tenkinti augančius eksporto rinkų poreikius.

2002 m. – įsteigiamas Visorių informacinių technologijų parkas. Pagrindinis tikslas – sudaryti Visoriuose sąlygas steigtis ir augti verslo įmonėms, kurios įdarbina akademinės bendruomenės veiklos rezultatus, yra orientuotos į technologijų kūrimą ir naudojimą kuriant produktus bei paslaugas.

2007 m. – pradedamos derybos su technologinėmis įmonėmis dėl privačių investicijų Santaros slėnyje, Visoriuose.

2009 m. – pasirašomos sutartys dėl verslo plėtros VITP su privačiais investuotojais: „BOD Group“, biotechnologinės farmacijos centru „Biotechpharma“, „VIltechmeda“. Verslo plėtros projektams suteikiamas valstybei svarbaus ekonominio projekto statusas.

2010 m. – verslo infrastruktūros plėtrai skiriamos investicijos per ES Struktūrinių fondų priemonę Inogeb LT2.

2013 m. – įrengiama infrastruktūra privačių įmonių investicijoms, IT įmonių veiklai ir naujų įmonių steigimuisi naujame parko pastate.

2013-2015 m.

  • VU Matematikos ir informatikos fakultetas (VU MIF) rengia techninį projektą dėl fakulteto veiklos perkėlimo į Visorius. Vien parke veikiančioje įmonėje „VTEX“ šiuo metu dirba apie 100 šio fakulteto absolventų. VU MIF plėtra Visoriuose generuoja naujų verslų interesų jungtis į besiformuojantį klasterį.
  • VITP veikiančių įmonių plėtros poreikis jau viršija 2009-2013 m. suplanuotus infrastruktūros poreikio plėtros tempus.

 

Informacija atnaujinta 2014.02.20

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Skaityti plačiau Sutinku