VšĮ „Visorių informacinių technologijų parkas” (toliau – VITP) įgyvendina projektą „Moldovos inovacijų ir technologijų sklaidos agentūros gebėjimų stiprinimas, skatinant inovatyvios Moldovos verslo ir mokslo bendruomenės integraciją į ES inovacijų erdvę”. 

Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą. Projektas finansuojamas iš Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

Projekto vertė – 11500,00 eurų, iš kurių 10000,00 eurų sudaro parama.

Projekto veiklų pradžia – 2016 m. gegužės 01 d.

Projekto veiklų pabaiga – 2016 m. spalio 01 d.

Projektu bus stiprinami Moldovos inovacijų ir technologijų sklaidos agentūros gebėjimai, siekiant skatinti inovatyvios Moldovos verslo bei mokslo bendruomenės integraciją į ES inovacijų erdvę, aktyvesnį dalyvavimą tarptautiniuose projektuose bei tinkluose. Taip pat bus pasiekiami inovatyvios įmonės, verslininkai, kurie turės galimybę pradėti arba plėsti savo veiklą į ES bei ją internacionalizuoti.

Projekto metu VITP vykdys šias veiklas:

1. Keturių VITP ekspertų 8 dienų trukmės vizitas į Kišiniovą ir 3 regionus.

Vizito metu bus surengti 4 seminarai, kurių kiekvieno metu atstovai iš įvairių verslo įmonių, institucijų, NVO, iniciatyvinių grupių, mokslo institucijų ir bendruomenių bus supažindinti su sėkminga inovatyvių Lietuvos verslo įmonių integracija į europinius tinklus, interaktyviomis formomis bus pateikti privalumai bei galimybės, prezentacijos su tikslu plėsti mokslo ir verslo bendruomenės akiratį apie eurointegracinių procesų naudą. Bus skatinama ir mokoma burtis į klasterius, dalyvauti inkubatorių veikloje. Startuoliai bus apmokomi, kur ieškoti aktualios informacijos, kaip pristatyti informaciją apie save rizikos kapitalo fondams

2. Inovatyvių Moldovos įmonių leidinio parengimas.

Leidinio tikslas – Moldovos inovacinio potencialo viešinimas ES, jis leis tarptautiniams tinklams ar organizacijoms susipažinti su esamu Moldovos inovaciniu ir intelektualiniu kapitalu, bei paskatins jį integruoti į ES inovacinius tinklus

Projekto dėka, Moldovos inovacijų ir technologijų sklaidos agentūra perims naudingą informaciją, „know how“ – vizitų metu bus supažindinta su  sėkmės istorijomis, išmokta, kaip pasinaudoti ES teikiamomis galimybėmis, integruotis į tarptautinius tinklus, kokias veiklas atlikti siekiant pritraukti rizikos kapitalo fondus, kaip skatinti verslo ir mokslo kooperaciją. Agentūra toliau rengs atitinkamus viešinimo renginius, skatins įmones kooperuotis, komercializuoti inovacines idėjas, pritraukti kapitalą, bei internacionalizuotis. Taip pat, Agentūra, aktyviai dalyvaudama inovatyvių įmonių leidinio kūrimo procese, perims šios veiklos patirtį. Atsižvelgiant į  šiandieninio pasaulio naujų idėjų, inovacijų ir startuolių susikūrimo tempą, toks leidinys turi būti kuriamas arba atnaujinamas kiekvienais metais. Po projekto, Agentūra turės atitinkamus gebėjimus tai atlikti, todėl rezultatai bet kuriuo metu galės būti atnaujinti, patobulinti arba pritaikyti esamai situacijai.

<< Grįžti į projektų sąrašą

Projektai

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Skaityti plačiau Sutinku