Gyvybiškai svarbus žingsnis kuriant ir plėtojant „BSR Stars“ programą – „StarDust“ projektas. „StarDust“ tikslas – plėtojant tarptautinį bendradarbiavimą sukurti ekonomiškai stiprų ir patrauklų Baltijos jūros makroregioną, t. y. susieti esamą mokslinių tyrimų aplinką, klasterius ir mažų bei vi­dutinių įmonių tinklus į tam tikrus globaliai pirmaujančius mokslinių tyrimų ir inovacijų centrus. Vykdant „StarDust“ projektą bus didinamos mažų ir vidutinių įmonių augimo galimybės, stiprinama socialinė ir teritorinė sanglauda Baltijos jūros regione.

„StarDust“ pagrindą sudaro 5 bandomieji projektai, veikiantys švarių technologijų ir ateities energijos, gerovės ir sveikatos, ateities transporto, skaitmeninio verslo ir paslaugų srityse: „Marchain“, „Mobile Vikings“, „Active for Life“, „CleanWater“, „Comfort in Living“. Įgyvendinant kiekvieną šį bandomąjį projektą kaip partneriai dalyvauja Lietuvos atstovai.

 Programa „BSR Stars“

„BSR Stars“ programa, skirta inovacijų, tarptautinių klasterių ir mažų bei vidutinių įmonių tinklų plėtrai, yra vienas iš 7 prioritetinės BJR strategijos dalies pavyzdinių projektų, kuriais siekiama visapusiškai išnaudoti regiono inovacinį ir mokslinių tyrimų potencialą, stiprinti regiono konkurencingumą, užtikrinti ekonominį augimą ir naujų darbo vietų kūrimą plečiant tarptautinį bendradarbiavimą inovacijų politikos bei klasterių, smulkių ir vidutinių įmonių tinklų srityse.

Programa turėtų padėti Lietuvos klasteriams ir įmonėms įsitraukti į tarptautinius tinklus, pasinaudoti gerąja regiono šalių inovacijų politikos praktika, gerokai sustiprinti Lietuvos mokslinių tyrimų ir inovacinį potencialą, sudaryti galimybes kurti naujus, žinioms imlius, konkurencingus produktus bei paslau­gas ir juos plėtoti, be to, atverti mūsų šalies įmonėms naujas rinkas. Įgyvendinus „BSR Stars“ programą Baltijos jūros regiono mastu bus visapusiškai išnaudotas regiono mokslinių tyrimų ir inovacijų potencialas, o verslo lygiu – sukurti ir išplėtoti inovatyvūs žinių produktai ir paslaugos, galintys konkuruoti pasaulinėse rinkose. Regiono politikos kontekste „BSR Stars“ programa padės sukurti tarptautinę inovacijų sistemą, skatinančią verslo dinamiką ir glaudžią sąsają tarp aukščiausio lygio mokslo ir tyrimų institucijų, privačių investuotojų bei verslo paramos institucijų.

 

 

 

 

 

 

 

 

<< Grįžti į projektų sąrašą

Projektai

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Skaityti plačiau Sutinku