Astrolight Space – Lietuvos kosmoso technologijų klasterio nariai
2024 m. gegužės mėnesį UAB Astrolight Space tapo Visorių IT parko koordinuojamo Lietuvos kosmoso technologijų klasterio nariu.
„Esame išsikėlę sau ambicingą tikslą sukurti itin greitą ir saugią lazerių optikos pagrindu veikiančio ryšio technologiją, kuri pakeistų dabar naudojamą radijo ryšį. Veikiame jau ketverius metus ir planuojame jog mūsų sukurtas ryšio terminalas ATLAS pakils į orbitą jau 2025-aisiais. Manyčiau, kad kosmoso klasterį galime sustiprinti savo kompetencijomis fotonikos ir ryšio srityje. Labai tikimės, kad glaudesni ryšiai su kitus produktus taikymams kosmose ir Žemėje kuriančiais verslais sukurs daugiau galimybių ir sustiprins mūsų augimo potencialą,“ teigia Laurynas Mačiulis, Astrolight Space vadovas.
Lietuvos kosmoso technologijų klasteris jungia Lietuvos įmones veikiančias ir vystančias kosmoso technologijų sritį. 2021 m. įkurtas Visorių informacinių technologijų parke susibūrus 4 įmonėms – „Kongsberg NanoAvionics“ (buv. „NanoAvionics“), „Geomatrix“, „Blackswan Space“ ir Elsis Pro, a Novian Group. 2023-iaisiais prie klasterio prisijungė UAB „Sensmetry“ ir tapo penktuoju nariu, prisijungusiu prie kosmoso technologijų klasterio bendruomenės.
Bendruomenės kompetencijos apima mažųjų palydovų projektavimą ir gamybą, misijų simuliaciją ir projektavimą, palydovinių duomenų apdirbimą ir analizę bei įvairius programinius sprendimus. Savo paslaugas įmonės teikia tiek valstybinėms institucijoms, tiek privatiems Lietuvos ir užsienio klientams. Klasterio misija – apjungiant narių kompetencijas suteikti galimybes vystyti kosmoso technologijų verslą Lietuvoje ir užsienyje randant naujus užsakovus ir skatinant kosmoso technologijų taikymą regioniniu ir nacionaliniu mastu.
Plečiantis Lietuvos kosmoso technologijų klasteriui, kuris jau vienija 6 inovatyvaus verslo bendroves ir startuolius, VITP nuosekliai auga nauja kosmoso srities verslo ekosistema. Visorių IT parke taip pat veikia Europos kosmoso agentūros verslo inkubatorius ESA BIC Lithuania, kurio įgyvendinimui ir veiklos koordinavimui vadovauja VITP, bendradarbiaudamas su partneriais: Fizinių ir technologijos mokslų centras, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos inovacijų centras, Tech-Park Kaunas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (Vilnius Tech), Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus universitetas.