Apie mus

Parko veikla

Esame technologijų parkas, įsikūręs Visoriuose. Siekiame padėti augti ir bendradarbiauti parke įsikūrusioms įmonėms. Teikiame inovacijų, finansų, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros konsultacijas inovatyvioms įmonėms. Organizuojame informacinius renginius profesionalams. Rūpinamės esama infrastruktūra ir jos plėtra. Per inovacijų dirbtuves padedame įmonėms gauti įžvalgų inicijuojant ir kuriant naujus produktus ar paslaugas.

Istorija

1985

Visoriuose veiklą pradeda Matematikos ir informatikos, Biochemijos ir Ekologijos institutai.

1988–1991

Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai Visoriuose steigia pirmuosius IT verslo startuolius Visoriuose: Baltic Amadeus, VTeX ir TEV. 2000-ais – darbuotojų skaičius įmonėse viršija 300.

2002

Įsteigtas Visorių informacinių technologijų parkas.

2007–2009

VITP sudaro investicines sutartis su BOD Group, Biotechpharma, Viltechmeda dėl plėtros Visoriuose. Investiciniams projektams suteiktas valstybei svarbaus ekonominio projekto statusas.

2009–2013

VITP įrengia 6,8 ha infrastruktūrą privačių įmonių investicijoms ir 7 300 m² pastatą IT ir kitų technologinių įmonių inkubavimui ir veiklai. BOD Group, Biotechpharma, VIltechmeda investuoja 35 mln. eurų į 30 000 m² infrastruktūrą ir 400 naujų darbo vietų.

2014–2018

Veikia 50+ įmonių, dirba 1000+ darbuotojų, 80 % sukurtos produkcijos eksportuojama. Veikia mokslo ir edukacinės leidybos, biotechnologijų, atsinaujinančios energetikos, medicininės įrangos, fotonikos, IT, kosminių technologijų įmonės.

2018–2019

Naujam infrastruktūros plėtros etapui investicijoms skiriamas valstybei svarbaus projekto statusas. Iki 2025 metų suplanuota 23 mln. eurų investicijų į 17 000 m² tyrimų ir veiklos infrastruktūrą, 700 naujų darbo vietų.

2019

VITP, ADOS-tech, Cognitio, NanoAvionika, Optogama ir Optonas pasirašo investicines sutartis dėl bendro tyrimų centro statybos. Numatomas 200 darbo vietų 7 000 m² centro įrengimas iki 2021 m.

Mums svarbu

Bendruomenė
Atvirumas
Tobulėjimas
Inovacijos
Komanda
Saulius Arelis

Direktorius

Edmundas Žvirblis

Plėtros vadovas

Rasa Milerytė

Inovacijų projektų vadybininkė

Renata Norbutaitė-Jurienė

Projektų vadovė

Aistė Meškauskaitė

Administratorė

Audrius Sėlintas

IT specialistas

Zdislav Šeibak

Vyr. inžinierius

Rimgaudas Žaliauskas

Plėtros konsultantas

Viktorija Gedminaitė

Vyr. buhalterė

Donata Valentė

Motinystės atostogos

Marija Sargautė

Motinystės atostogos

Geda Daškevičiūtė-Lazauskienė

Motinystės atostogos

Klasteriai

Fotonikos ir lazerinio mikroapdirbimo technologijų klasteris TOOLAS

TOOLAS (buv. VITEK) jungia įmones ir organizacijas, veikiančias lazerių ir šviesos technologijų, informacinių ir kosminių technologijų, robotikos ir elektronikos technologijų srityse ir vykdančias bendrus projektus. Klasterio bendruomenė teritorinio bei mokslinio bendradarbiavimo pagrindu pradėjo veiklą nuo 2015 m. VITP kaip klasterio koordinatorius siekia vystyti bendradarbiavimui reikalingą aplinką, sutelkti bendrus resursus ir kompetenciją į klasterio narių atstovaujamų sektorių vystymą, siekiant sukurti didesnę pridėtinę vertę, didinti klasterio narių konkurencingumą ir tarptautiškumą. Klasterio nariai: UAB „ADOS-tech”, UAB „Direct Machining Control” (Cognitio), UAB „Evana Technologies“, UAB „Optogama”, UAB „Optonas”, UAB „Machine One“, UAB „Femtika“. Klasterio koordinatorius: Visorių informacinių technologijų parkas.

Mokslo leidybos klasteris

Klasterio veikla – kurti ir diegti inovatyvius IT sprendimus bei inovatyvias mokslo bei edukacinės leidybos technologijas, paremtas ilgamete klasterio partnerių praktika, turimomis žinioms, metodologine ir moksline patirtimi bei naujausiais jų pasiekimais užsienyje ir Lietuvoje. Klasterio siekis yra kurti bei skatinti kurti ir teikti rinkai tokius paslaugas bei produktus, kurie augintų klasterių narių ir įmonių – klasterių narių klientų, pridėtinę vertę. Klasterio nariai: VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas, BĮ UAB „VTeX“, UAB „VTEX Investicijos“, UAB „Ex Datum“, Lietuvos-Rusijos-Olandijos BĮ UAB „TEV“, UAB „ImPro“ ir Lietuvos mokslo periodikos asociacija.

ES projektai
Kuriamos technologijos
Dalininkai ir Taryba

Dalininkai

Baltic Amadeus, UAB

BOD Lenses, UAB

BOD Group, UAB

ImPro, UAB

Asociacija INFOBALT

Informacinės visuomenės plėtros komitetas

Inovacijų ir verslo centras, UAB

Intersurgical, UAB

Optogama, UAB

TEV, Bendra Lietuvos-Rusijos-Olandijos įmonė uždaroji akcinė bendrovė

Vilniaus Gedimino technikos universitetas

Vilniaus kolegija

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Vilniaus universitetas

VTEX, Bendra Lietuvos-Olandijos įmonė uždaroji akcinė bendrovė

 

Taryba

Vidmantas Janulevičius
SIA „Global  BOD GROUP“ Valdybos pirmininkas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos Prezidentas

Rimas Maliukevičius
Bendros Lietuvos ir Olandijos įmonės UAB „VTeX“ prezidentas

Eglė Radvilė
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos patarėja IT klausimais

Andžej Šuškevič
UAB „Baltic Amadeus“ generalinis direktorius

Edmundas Žvirblis
VšĮ Visorių informacinių technologijų parko plėtros vadovas