Apie mus

Parko veikla

Esame technologijų parkas, įsikūręs Visoriuose. Siekiame padėti augti ir bendradarbiauti parke įsikūrusioms įmonėms. Teikiame inovacijų, finansų, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros konsultacijas inovatyvioms įmonėms. Organizuojame informacinius renginius profesionalams. Rūpinamės esama infrastruktūra ir jos plėtra. Per inovacijų dirbtuves padedame įmonėms gauti įžvalgų inicijuojant ir kuriant naujus produktus ar paslaugas.

Istorija

1985

Visoriuose veiklą pradeda Matematikos ir informatikos, Biochemijos ir Ekologijos institutai.

1988–1991

Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai Visoriuose steigia pirmuosius IT verslo startuolius Visoriuose: Baltic Amadeus, VTeX ir TEV. 2000-ais – darbuotojų skaičius įmonėse viršija 300.

2002

Įsteigtas Visorių informacinių technologijų parkas.

2007–2009

VITP sudaro investicines sutartis su BOD Group, Biotechpharma, Viltechmeda dėl plėtros Visoriuose. Investiciniams projektams suteiktas valstybei svarbaus ekonominio projekto statusas.

2009–2013

VITP įrengia 6,8 ha infrastruktūrą privačių įmonių investicijoms ir 7 300 m² pastatą IT ir kitų technologinių įmonių inkubavimui ir veiklai. BOD Group, Biotechpharma, VIltechmeda investuoja 35 mln. eurų į 30 000 m² infrastruktūrą ir 400 naujų darbo vietų.

2014–2018

Veikia 50+ įmonių, dirba 1000+ darbuotojų, 80 % sukurtos produkcijos eksportuojama. Veikia mokslo ir edukacinės leidybos, biotechnologijų, atsinaujinančios energetikos, medicininės įrangos, fotonikos, IT, kosminių technologijų įmonės. 2015 m. – klasterio Toolas veiklos pradžia. 2016 metais pasirašoma jungtinė veiklos sutartis tarp partnerių ir veiklą pradeda Mokslo leidybos klasteris (Mokslo ir edukacinių leidybos technologijų klasteris).

2018–2019

Naujam infrastruktūros plėtros etapui investicijoms skiriamas valstybei svarbaus projekto statusas. Iki 2025 metų suplanuota 23 mln. eurų investicijų į 17 000 m² tyrimų ir veiklos infrastruktūrą, 700 naujų darbo vietų.

2019

VITP, ADOS-tech, Cognitio, NanoAvionika, Optogama ir Optonas pasirašo investicines sutartis dėl bendro tyrimų centro statybos. Numatomas 200 darbo vietų 7 000 m² centro įrengimas iki 2021 m.

2020

Pradedama Inovacijų dirbtuvių veikla.

2021

Lietuvos kosmoso technologijų klasterio veiklos pradžia.

2022

Klasteris Toolas išauga iki 15 narių ir gauna bronzinę žymą. VITP mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro pastatas atveria duris veiklos pradžiai. VITP pasirašo sutartį su Europos kosmoso agentūra (ESA), kurios pagrindu Lietuvoje įsikuria Europos kosmoso agentūros verslo inkubatorius (ESA BIC Lietuva).

2023

VITP mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro pastato atidarymas. ESA BIC Lietuva inkubatoriaus atidarymas ir veiklos pradžia. Klasteris Toolas tampa Lietuvos lazerių asociacijos nariu.

Mums svarbu

Bendruomenė
Atvirumas
Tobulėjimas
Inovacijos
Komanda
Edmundas Žvirblis

Laikinai einantis direktoriaus pareigas

Andrius Plečkaitis

Plėtros direktorius

Rasa Milerytė

Inovacijų projektų vadovė

Saulius Arelis

Lietuvos kosmoso klasterio vadovas

Dr. Titas Gertus

Toolas klasterio vadovas

Juliana Semionova

Projektų vadovė

Aistė Meškauskaitė

Projektų vadovė - administratorė

Donata Valentė

Vyr. buhalterė

Audrius Sėlintas

IT specialistas

Zdislav Šeibak

Vyr. inžinierius

Rimgaudas Žaliauskas

Plėtros konsultantas

Marija Sargautė

Klasteriai

Fotonikos ir lazerinio mikroapdirbimo technologijų klasteris Toolas

Toolas (buv. VITEK) jungia įmones ir organizacijas, veikiančias lazerių ir šviesos technologijų, informacinių ir kosminių technologijų, robotikos ir elektronikos technologijų srityse ir vykdančias bendrus projektus. Klasterio bendruomenė teritorinio bei mokslinio bendradarbiavimo pagrindu pradėjo veiklą nuo 2015 m. VITP kaip klasterio koordinatorius siekia vystyti bendradarbiavimui reikalingą aplinką, sutelkti bendrus resursus ir kompetenciją į klasterio narių atstovaujamų sektorių vystymą, siekiant sukurti didesnę pridėtinę vertę, didinti klasterio narių konkurencingumą ir tarptautiškumą. Klasterio nariai: „ADOS-tech“, Aktyvus Photonics, Akoneer, Direct Machining Control, „Ekstremalė“, „Femtika“, „Informacinės konsultacijos“, Light Conversion, Machine One, „Monospektra“, Optogama, „Optonas“, „Protogama“, Vilniaus universitetas, Workshop of Photonics. Asocijuoti klasterio nariai: Edmund Optics, Lumibird. Klasterio koordinatorius: Visorių informacinių technologijų parkas.

Mokslo leidybos klasteris

Klasterio veikla – kurti ir diegti inovatyvius IT sprendimus bei inovatyvias mokslo bei edukacinės leidybos technologijas, paremtas ilgamete klasterio partnerių praktika, turimomis žinioms, metodologine ir moksline patirtimi bei naujausiais jų pasiekimais užsienyje ir Lietuvoje. Klasterio siekis yra kurti bei skatinti kurti ir teikti rinkai tokius paslaugas bei produktus, kurie augintų klasterių narių ir įmonių – klasterių narių klientų, pridėtinę vertę. Klasterio nariai: Visorių informacinių technologijų parkas, „VTeX“, „VTEX Investicijos“, „Ex Datum“, Leidykla TEV, „ImPro“ ir Lietuvos mokslo periodikos asociacija.

Lietuvos kosmoso klasteris

Lietuvos kosmoso klasteris (toliau – LKK) jungia Lietuvos įmones veikiančias ir vystančias kosmoso technologijų sritį. LKK įkurtas 2021 m. Visorių informacinių technologijų parke susibūrus 4 įmonėms – „Kongsberg NanoAvionics“, „Geomatrix“, Blackswan Space ir „Novian pro“. 2023 m. prie klasterio prisijungė Sensmetry. 2024 m. klasterio nariu tapo „Astrolight“. Bendruomenės kompetencijos apima mažųjų palydovų projektavimą ir gamybą, misijų simuliaciją ir projektavimą, palydovinių duomenų apdirbimą ir analizę bei įvairius programinius sprendimus. Savo paslaugas įmonės teikia tiek valstybinėms institucijoms, tiek privatiems Lietuvos ir užsienio klientams. Klasterio misija – apjungiant narių kompetencijas suteikti galimybes vystyti kosmoso technologijų verslą Lietuvoje ir užsienyje randant naujus užsakovus ir skatinant kosmoso technologijų taikymą regioniniu ir nacionaliniu mastu. Klasterio koordinatorius: Visorių informacinių technologijų parkas.

ES projektai
Kuriamos technologijos
Dalininkai ir Taryba

Dalininkai

Baltic Amadeus, UAB

BOD Lenses, UAB

BOD Group, UAB

ImPro, UAB

Asociacija INFOBALT

Informacinės visuomenės plėtros komitetas

Inovacijų ir verslo centras, UAB

Intersurgical, UAB

Optogama, UAB

TEV, Bendra Lietuvos-Rusijos-Olandijos įmonė uždaroji akcinė bendrovė

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (Vilnius Tech)

Vilniaus kolegija

Vilniaus miesto savivaldybės administracija

Vilniaus universitetas

VTEX, Bendra Lietuvos-Olandijos įmonė uždaroji akcinė bendrovė

 

Taryba

Prof. dr. Povilas Treigys,
Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto profesorius

Rimas Maliukevičius,
Bendros Lietuvos ir Olandijos įmonės UAB „VTeX“ prezidentas

Tomas Opulskis,
UAB „Intersurgical“ Inovacijų ir plėtros skyriaus direktorius

Vidmantas Janulevičius,
Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas, GLOBAL BOD GROUP valdybos pirmininkas

Simonas Černiauskas,
Asociacijos INFOBALT direktorius

 

 

 

ESA BIC Lietuva

ESA BIC Lietuva yra verslo inkubatorius teikiantis paramą startuoliams, veikiantiems arba norintiems veikti kosmoso technologijų srityje arba šių technologijų pritaikyme Žemėje.

Pagrindiniai tikslai yra skatinti naujų verslų kūrimą, auginti kosmoso technologijų perdavimą “nekosminėms” sritims, pvz., žemės ūkio, energetikos, sveikatos priežiūros, transporto ir daugybei kitų, sukurti verslo vystymui palankią aplinką, bei skatinti vietinį ir tarptautinį bendradarbiavimą bei žinių mainus. ESA BIC Lietuva priklauso didžiausiam Europos kosmoso agentūros inkubatorių tinklui Europoje. Tai atveria startuoliams galimybes bendradarbiauti su tarptautiniais partneriais, gauti prieigą prie rinkų ir plėtoti verslą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Visorių informacinių technologijų parke (VITP) įsikūrusios pagrindinės Lietuvos kosmoso įmonės skatina kurti ir stiprinti kosmoso bendruomenę Lietuvoje. 2021 metais VITP inicijavo ESA BIC steigimo procesą, 2022 m. pabaigoje ESA ir VITP pasirašė ESA BIC Lietuva įgyvendinimo ir valdymo sutartį.

ESA BIC Lietuva įgyvendinimui ir inkubatoriaus veiklos koordinavimui vadovauja Visorių IT parkas, bendradarbiaudamas su partneriais: Fizinių ir technologijos mokslų centras, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos inovacijų centras, Tech-Park Kaunas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (Vilnius Tech), Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus universitetas.

Inkubatorius veikia Vilniuje (Visorių IT parkas) ir Kaune (Tech-Park Kaunas). Daugiau informacijos: esabic.lt ir ESA BIC Lietuva startuoliai.