NASA Space Apps Vilnius 2024 hakatonas
Kviečiame burtis į komandas (2-6 asm.) ir dalyvauti tarptautiniame NASA Space Apps Vilnius 2024 hakatone, kuris vyks spalio 5-6 dienomis Vilniuje, Visorių informacinių technologijų parke.
Kviečiami programuotojai, verslininkai, mokslininkai, dizaineriai, komunikatoriai, kūrėjai, inžinieriai, inovatoriai ir visi, kam įdomu.
Rinkitės iš NASA ekspertų pateiktų iššūkių ir raskite sprendimus aktualioms problemoms, su kuriomis susiduriama Žemėje ir kosmose. Prie kiekvieno iššūkio – rekomenduojami NASA ir kosmoso agentūrų atvirų duomenų šaltiniai.
Nedvejokite – prisijunkite! Iššūkį sau ras kiekvienas: ir pradedantysis, ir pažengęs kosmoso entuziastas.
Renginys Facebook Renginys Linkedin
Renginio formatas sukurtas NASA 2012 m.
Jį organizuoja NASA Earth Science Division su Booz Allen Hamilton, Mindgrub, and SecondMuse.
Lietuvoje hakatoną rengia Visorių informacinių technologijų parkas. Šiais metais prie Space Apps prisideda ir „Space Hub LT“ grupė.
NASA Space Apps Challenge – tai jau 12-tus metus vienu metu visame pasaulyje vykstantis dviejų dienų hakatonas. Renginio metu programuotojų, dizainerių, inžinierių, astrofizikų, mokslininkų ir kitų kosmoso entuziastų komandos iš įvairių šalių pasirenka NASA ekspertų suformuluotus ir aprašytus iššūkius ir, naudodamos NASA, JAXA, ESA ir kitų šalių kosmoso agentūrų atvirus duomenis, ieško sprendimų problemoms Žemėje ir kosmose.
Hakatono metu kiekvienos šalies sudaryta komisija išrenka vieną ar kelias komandas – nugalėtojas, kurių sprendimai pateikiami vertinti NASA ir kitų kosmoso agentūrų ekspertams. Šiame etape atrenkamos 30-40 komandų į pasaulinį finalą, kurio metu NASA iššūkių ekspertai išrenka nugalėtojus 10 kategorijų (Best Use of Science, Best Use of Technology ir t.t.).
Lietuvos komandos „tAMing particles“ sprendimas pripažintas geriausiu „NASA Space Apps Challenge 2022“ pasaulyje „Best Use of Technology“ kategorijoje. Komanda laimėjo pakvietimus ir 2024 m. vasarą vyko į NASA būstinę Vašingtone ir Godardo kosminių skrydžių centrą Merilande.
Daugiau apie Taming particles to create structures.
Iššūkiai, registracija ir klausimai:
2024 metų tema: „The Sun Touches Everything” kartu su NASA Heliophysics
Oficialus NASA Space Apps tinklalapis: https://www.spaceappschallenge.org/
Šių metų iššūkiai: https://www.spaceappschallenge.org/nasa-space-apps-2024/challenges/
Lietuvos puslapis: https://www.spaceappschallenge.org/nasa-space-apps-2024/2024-local-events/vilnius/
Klausimai (dėl Space Apps Chat, komandos formavimo, projekto pateikimo ir kt.) – galite peržiūrėti dalyvio DUK ir kitą reikalingą informaciją „Resources” puslapyje.
Nasa Space Apps Vilnius 2024 rėmėjai – Critical Security ir Kongsberg NanoAvionics
Partneriai – Lietuvos kosmoso klasteris, Lietuvos etnokosmologijos muziejus
Organizatoriai Lietuvoje – Visorių informacinių technologijų parkas ir Space Hub LT
NASA Space Apps Vilnius 2023 statistika:
|
NASA Space Apps Challenge 2023 pasaulinė statistika:
|
DUK
- Ar yra dalyvio mokestis? Ne! Dalyvavimas nemokamas.
- Kas gali dalyvauti? Visi kūrybingi žmonės, kurie hakatono metu galėtų kartu sukurti sprendimus NASA iškeltiems iššūkiams. Kviečiame visus: programuotojus, analitikus, inžinierius, dizainerius (web, programėlės, UX,/UI, kt.), komunikatorius, marketingistus, inovatorius, ir pan. kosmoso entuziastus ir ekspertus.
- Kur rasti hakatono iššūkius? NASA iššūkiai, jų aprašymai ir rekomenduojami kosmoso agentūrų duomenys skelbiami čia: https://www.spaceappschallenge.org/nasa-space-apps-2024/challenges/
- Kokie sprendimai sukuriami hakatone? Algoritmai, kompiuteriniai žaidimai, programėlės, edukacinės programos, inžineriniai sprendimai ar įrenginiai, ateities kosmoso misijų populiarinimo sprendimai, ir pan. Sprendimų pavyzdžiai: https://www.spaceappschallenge.org/2023/awards/global-winners/
- Kokia nugalėtojų rinkimo tvarka? Nugalėtojus išrinks komisija, sudaryta iš kosmoso industrijos ir verslo ekspertų.
- Komisijos nariai rugsėjo antroje pusėje bus skelbiami čia: https://www.spaceappschallenge.org/nasa-space-apps-2024/2024-local-events/vilnius/
- Kaip man rasti komandą? Išsirink dominantį iššūkį ir suburk komandą iš savo draugų, pažįstamų ir bendraminčių. Arba registruokis ir neturintiems komandos padės susiburti į komandas renginio organizatoriai.
- Kiek žmonių gali būti mano komandoje? Idealus skaičius komandos narių yra 4-5 žmonės. Komandos narių limitas yra 6 žmonės.
- Kaip užregistruoti komandą? Registruotis reikia pirmiausia individualiai https://www.spaceappschallenge.org/nasa-space-apps-2024/2024-local-events/vilnius/, tuomet galima priskirti dalyvius komandai
- Kas padės komandoms? Visą savaitgalį dalyviams padės mentorių komanda.
- Kur kreiptis su klausimais? space@vitp.lt