Renginiai
2019 09 27 VITP

Ar žinote, kaip atrodys 5G ryšio antena?

Inovacijų savaitės renginys* „Antenos pradanginimas ir dizaino iššūkis“ į Mokslininkų gatvę pritraukė nemažai susidomėjusių – žmonės pasinaudojo galimybe apžiūrėti „paslėptą“ telekomunikacijų anteną iš arti.  Rugsėjo 17 d. oras taip pat buvo palankus stebėti ant pastato stogo užkeltą maketą ir palyginti su šalia sustatytomis įprasto dizaino antenomis. Demonstracijos metu likusieji po stogu galėjo stebėti dronu perduodamą vaizdą: ir anteną, apskrendamą 360 laipsnių, ir ant stogo užlipusiųjų būrelį.

Po demonstracijos  ir trumpos paskaitos apie antenų slepimo technologines galimybes menininkas V. Karčiauskas, daręs skulptūras dviems EXPO parodoms, pristatė savo idėjų apžvalgą ir naujo praktiško meno objekto maketą (iliustracijoje matote atidengimą). V. Karčiauskas atsakinėjo į susirinkusių klausimus ir dalyvavo diskusijoje su įvairių sričių ekspertais.

Diskusijos metu, kadangi daug kalbėta apie dabartinių telekomunikacijų antenų išvaizdą ir jos patobulinimus, taip pat iškilo reikalavimų ryšio antenų išoriniam dizainui klausimas:  kaip turi atrodyti ryšio antena? SU 5G ryšio atėjimu senos antenos gali būti keičiamos, bus statoma naujų, ir antenos bus „artimesnės“, t.y. galimai statomos gatvės lygyje (pavyzdžiui, savivaldžio vairavimo įgalinimui). Su techninėmis galimybėmis ir pasaulio patirtimi renginio metu dalyviai susipažino, o rekomendacijų/reikalavimų valstybės lygiu dar laukiama.

 

*renginį organizavo Visorių informacinių technologijų parkas. Renginio rėmėjas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra.