Technologijos
2021 07 05 VITP

„D2 / Atlacom-1“ ir „Tiger-2 palydovai sėkmingai pakilo į kosmosą

Birželio 30 dieną kartu su bendrovės „SpaceX“ raketa-nešėja „Falcon 9” į kosmosą pakilo UAB NanoAvionics per 8 mėnesius sukurti palydovai „D2 / Atlacom-1“ ir „Tiger-2“, kurie vykdys skirtingas misijas:

„D2 / Atlacom-1“ palydovo surinkti duomenys leis kurti pažangesnius sprendimus, galinčius pagerinti žemės ūkio derlingumą ir gyvulininkystę, stebėti miesto aplinka bei aptikti augmenijos ir teršalų pokyčius.

„Tiger-2“ palydovas taps pirmuoju 5G daiktų interneto (IoT) paslaugas teikiančiu palydovu žemutinėje Žemės orbitoje ir prisidės prie pirmojo globalaus 5G IoT tinklo kūrimo, siekiant pagerinti ryšio paslaugas Afrikoje, Viduriniuose Rytuose, Azijoje ir Lotynų Amerikoje.

Straipsnis: BNS

 

Trumpai apie įmonę:

NanoAvionics yra vienintelis mažųjų palydovų gamintojas ir palydovinių misijų tiekėjas Baltijos šalyse. Lietuvoje startavusi įmonė šiuo metu turi 5 padalinius JAV, Europoje bei UK, o komanda yra įgyvendinusi daugiau nei 80 mažųjų palydovų misijų bei susijusių projektų. VITP įsikūręs padalinys yra pagrindinė įmonės strateginis, gamybos, tyrimų, bei palydovų valdymo centras tiekiantis mažuosius palydovus ir misijų paslaugas NASA. ESA, Thales Alenia Space, MIT, SEN bei kitoms organizacijoms visame pasaulyje.