Inovacijų dirbtuvės
2019 08 23 VITP

Du studentų sprendimai įmonei Ecolight

Įmonė Elektros taupymo sprendimai (Ecolight) – tai pramoninių šviestuvų gamintoja, kuri šiuo metu kuria dirbtinio intelekto valdomą saulės energija įkraunamą ir LEGO principu surenkamą lauko šviestuvą Marama Sol. Saulės energija kraunamas šviestuvas gali būti naudojamas ir nuošaliose nuo bendrojo elektros tinklo atsietose (off-grid) vietovėse. Išmani valdymo sistema užtikrina nuolatinį ir efektyvų šviestuvo veikimą bet kokiomis sąlygomis, net ir šiauriniuose pasaulio regionuose tamsiausio sezono metu. Kurdami prototipą, įmonės darbuotojai dalyvavo VITP inovacijų dirbtuvių programoje ir kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentais įgyvendino du projektus.

Aviacijos mechanikos inžinerijos ir industrinio dizaino studentų komanda kartu su Ecolight gamybos vadovu Vaidu Kutkaičiu sugalvojo, kaip efektyviausiu būdu sujungti LEGO principu surenkamo lauko šviestuvo dalis bei pademonstravo šviestuvo jungties 3D modelį. Kaip teigia Vaidas Kutkaitis „Taikant bandymų ir klaidų metodą, studentai pasiekė puikius rezultatus ir padėjo priartėti prie idealaus mechaninio sprendimo“.

Programų inžinerijos ir informacinių sistemų inžinerijos studentų komanda kartu su Ecolight IT vadovu Ryčiu Petrausku sukūrė algortimą, kuris parenka vartotojui tokį šviestuvo veikimo planą, kad būtų užtikrinamas jo nuolatinis funkcionalumas, atsižvelgiant į saulės šviesos kiekį, orų prognozes, energijos balansą, baterijos lygį ir kitus parametrus.  Studentai suteikė naudingų įžvalgų ir, anot Ryčio Petrausko, nustebino sugalvotu dirbtinio intelekto sprendimu, kurio dėka šviestuvas praneša vartotojui, jei reikia papildomų saulės panelių optimaliai energijos gamybai.

Kaip teigia Ecolight direktorius Tomas Pukas, įmonė nėra vienintelė rinkoje gaminanti išmanius saulės energija kraunamus šviestuvus, todėl buvo svarbu pažvelgti į šviestuvo dizainą naujai. Įvairių studijų krypčių studentai padėjo įmonei rasti originalų sprendimą. Įmonės vadovas pasibaigus programai pasiūlė trims studentams tęsti bendradarbiavimą ir kartu vystyti Marama Sol prototipą, kurį Ecolight pristatė partneriams iš viso pasaulio per metinį susitikimą. Partneriai palaikė naujo produkto idėją ir pasiūlė, kaip būtų galima individualizuoti šviestuvo korpuso dizainą.

UAB Elektros taupymo sprendimai (Ecolight) – tai 2009 metais įsteigta inovatyvi pramoninių šviestuvų gamykla. Įmonės produkcija yra parduodama daugiau kaip 17 pasaulio šalių. ECOLIGHT prekinis ženklas įkūnija aukštos kokybės ir minimalaus dizaino šviestuvo sampratą. Visas dėmesys kreipiamas į produktų efektyvumą bei ilgalaikį tarnavimą sunkiomis sąlygomis. Daugiau www.ecolight.lt