
ESA BIC Lietuva prizas – pažangiausiam kosmoso technologijų projektui „Technorama 2025“ parodoje
Gegužės 28 d. KTU „Santakos“ slėnyje vyko kasmetinė inovacijų paroda „Technorama 2025“, šiemet subūrė net 270 dalyvių, kurie pristatė daugiau nei 70 inovatyvių projektų iš įvairių technologinių sričių. Renginio metu buvo paskirstyta 13 tūkst. eurų prizų, siekiant paskatinti pažangiausių idėjų vystymą ir jų autorius.
ESA BIC Lietuva, vienas iš „Technorama 2025“ rėmėjų, įsteigė 1 000 eurų prizą novatoriškiausiam kosmoso ar gynybos technologijų projektui. Šis apdovanojimas atiteko komandai ADS-B TRAC už sukurtą mobilią orlaivių sekimo sistemą, kuri priima ir analizuoja komercinių orlaivių siunčiamus duomenų paketus. Sprendimas įvertintas dėl savo potencialo prisidėti prie aviacijos saugumo bei logistikos pažangos.
Už nuotrauką dėkojame „Technorama 2025“ organizatoriams.
Apie ESA BIC Lietuva
Tai yra verslo inkubatorius teikiantis paramą startuoliams, veikiantiems arba norintiems veikti kosmoso technologijų srityje arba šių technologijų pritaikyme Žemėje.
ESA BIC Lietuva priklauso didžiausiam Europos kosmoso agentūros inkubatorių tinklui Europoje. Tai atveria startuoliams galimybes bendradarbiauti su tarptautiniais partneriais, gauti prieigą prie rinkų ir plėtoti verslą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
ESA BIC Lietuva įgyvendinimui ir inkubatoriaus veiklos koordinavimui vadovauja Visorių IT parkas, bendradarbiaudamas su partneriais: Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos inovacijų centras, Inovacijų agentūros Space Hub LT grupė, Tech-Park Kaunas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (Vilnius Tech), Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus universitetas.
Inkubatorius veikia Vilniuje (Visorių IT parkas) ir Kaune (Tech-Park Kaunas). Daugiau informacijos: esabic.lt