
Europos kosmoso agentūros verslo inkubatoriuje – pirmasis startuolių dešimtukas
Kaip atrodė mūsų parke įsikūrusio ESA (European Space Agency) verslo inkubatoriaus, o trumpiau – ESA BIC Lietuva kelionė “į dešimtuką”, trukusi net dvejus metus?
O kodėl “į dešimtuką”? Pirmiausia todėl, kad kaip jau tikriausiai supratote, inkubuojamų startuolių skaičius pasiekė dešimt, ir antra – būtent tiek įmonių buvo numatyta atrinkti per 2 metų laikotarpį VITP sutartyje su ESA.
„Pradžia nebuvo itin lengva, tačiau šiandien turime kuo pasidžiaugti“, sako ESA BIC Lietuva inkubatoriaus vadovas Andrius Plečkaitis. Buvo paskelbti keturi kvietimai, ir iš beveik 30-ies paraiškų atrinkta 10 startuolių, kurių tikslas – su kosmosu susijusių technologijų komercializavimas. Pasirašytos sutartys su Sensmetry, Hikos, Uvireso, Deep Scientific, Unmanned Dynamics, Spatialis, SAR projects, Delta biosciences, Aktyvus Photonics, ir AgroSync. Jų kuriami sprendimai apima platų spektrą – nuo programinės įrangos, skirtos tręšimo planų sudarymui ūkininkams, remiantis pasėlių palydoviniais stebėjimo duomenimis iki naujo tipo variklio mažiesiems palydovams ar biocheminių procesų inžinerijos taikymo kosmoso erdvėje.
[Plačiau apie įmonių kuriamas technologijas]
„Pastebime, kad po 2 metų veiklos jau esame žinomi Lietuvos technologijų inovatorių tarpe, ir supratimo, kas aktualu kosmoso rinkai, vis daugiau“, teigia ESA BIC Lietuva inkubatoriaus vadovas Andrius Plečkaitis. „Mūsų inkubatorių renkasi originalių, inovatyvių idėjų turintys startuoliai ir jaunos įmonės, nes finansuojame veikiančius iki 5 metų. Privaloma sąlyga – ryšys su kosmoso rinka, o tam reikia ir technologiškai stiprių komandų, ir gebėjimo įsigilinti į specifinius aplinkos reikalavimus ir rasti savo nišą. Vieni iš mūsų inkubuojamų startuolių, kuriems skiriame finansavimą, kuria palydovų duomenimis grįstas paslaugas, kiti turi planų padėti spręsti kosmoso ekosistemos žaidėjams kylančius specifinius iššūkius, tobulinti orbitoje jau naudojamą įrangą. Padedame jiems rasti kontaktų su kosmoso ekspertais, rasti naujų galimybių finansuotis, auginti verslą ir pristatyti savo sprendimus rinkose“.
Turite idėją ir norite tapti ESA BIC Lietuva dvidešimtuko dalimi? Susisiekite, sužinokite apie galimybes ir teikite paraiškas: https://esabic.lt/apply-now/
Kodėl verta teikti paraiškas?
- 50 000 Eur produkto vystymui
- Ekspertų pagalba
- Ryšiai su tarptautine bendruomene
- Vilniaus startuoliams papildomą finansavimą iki 25 000 Eur skiria Vilniaus miesto savivaldybė
Daugiau informacijos: https://esabic.lt/
ESA BIC Lietuva yra verslo inkubatorius teikiantis paramą startuoliams, veikiantiems arba norintiems veikti kosmoso technologijų srityje arba šių technologijų pritaikyme Žemėje, kuris priklauso didžiausiam Europos kosmoso agentūros inkubatorių tinklui Europoje. Tai atveria startuoliams galimybes bendradarbiauti su tarptautiniais partneriais, gauti prieigą prie rinkų ir plėtoti verslą Lietuvoje bei užsienyje. ESA BIC Lietuva inkubatoriaus veiklą koordinuoja Visorių IT parkas, kartu su partneriais: LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos inovacijų centras, Space Hub LT, Tech-Park Kaunas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (Vilnius Tech), Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus universitetas, pagal su ESA 2022 metais pasirašytą ESA BIC Lietuva įgyvendinimo ir valdymo sutartį. Inkubatorius veikia Vilniuje (Visorių IT parkas) ir Kaune (Tech-Park Kaunas).