Verslas
2024 03 08 VITP

Į kosmosą pakilo 4 Kongsberg NanoAvionics kurti palydovai, kurie prisijungė ir tapo pasaulinių palydovų spiečių dalimi

VšĮ Visorių informacinių technologijų parke įsikūrusi įmonė „Kongsberg NanoAvionics“ – pirmoji lietuviška kosmoso technologijų įmonė ir viena lyderių pasaulyje, kurianti mažuosius palydovus. Palydovus ir jų misijų integracijos paslaugas „NanoAvionics“ tiekia NASA, ESA, „Thales Alenia Space“, MIT ir kt. organizacijoms, įsikūrusioms daugiau kaip 50 pasaulio valstybių. Bendrovė į kosmosą jau yra paleidusi daugiau nei 30 palydovų, 4 jų – 2024 m.:

  • „ContecSat-1“ yra pirmasis miestų ir vandenų stebėjimui bei pasėlių derliaus prognozėms skirto Pietų Korėjos bendrovės „Contec“ palydovų spiečiaus narys. Mažasis palydovas „Contec“ klientams tieks jiems pritaikytus palydovinius vaizdus.
  • „Tiger-7“ ir „Tiger-8“ – išplėtė bendrovės „OQ Technology“ palydovų spiečių. Tai – didžiausias pasaulyje siaurajuosčio 5G palydovų spiečius. „Tiger-7“ ir „Tiger-8“ ir dar 8 kiti „OQ Technology“ spiečiaus palydovai gali tiesiogiai prisijungti prie jau parduodamų daiktų interneto įrenginių, teikti stebėjimo duomenis energetikos ir žemės ūkio bendrovėms.
  • „Horacio“ sukurtas ispanų bendrovei „Satlantis“, jo duomenys bus reikalingi įvairioms įžvalgoms, skirtoms Žemės stebėjimo programoms – pakrančių ir sienų apsaugai, metano emisijų kokybiniam vertinimui, infrastruktūros analizei ir kt.

 

Plačiau apie „SpaceX“ raketa pakeltus palydovus – BNS straipsnyje.

Nuotrauka – UAB Kongsberg NanoAvionics.