Renginiai
2019 07 03 VITP

Įmonių „Optogama“ ir „Cognitio“ sėkmė tarptautinėje parodoje

2019 m. birželio 24-27 dienomis, Miunchene (Vokietija), vyko didžiausia lazerių pramonės paroda „Laser World of Photonics 2019”. Šioje parodoje dalyvavo apie 1,3 tūkst. įmonių iš 42 šalių, lankytojų sulaukta daugiau nei 30 tūkst. Lietuvos nacionaliniame stende iš viso prisistatė net 18 įmonių, tarp kurių – UAB „Optogama” ir MB „Cognitio” iš VšĮ Visorių informacinių technologijų parko.

„Per keturias parodos dienas pavyko užmegzti ryšius su daugiau nei 50 naujų potencialių klientų tiek iš lazerių pramonės, tiek ir iš mokslinių institucijų”, – teigia Tadas Lipinskas, UAB „Optogama” vadovas. Įmonės atstovas džiaugiasi, kad parodos stendą aplankė net keli šimtai lankytojų ne tik iš Europos, bet ir iš JAV, Kanados, Japonijos, Kinijos, Taivano, Australijos, PAR šalių. UAB „Optogama” atstovams renginys buvo itin sėkmingas, nes susitikimų metu net su keliais užsakovais buvo sutarta dėl optinių mazgų ir lazerinių šaltinių gamybos užsakymų bei aptarti bendri MTEP projektų vystymo klausimai.

MB „Cognitio“ įmonės vadovas Tadas Kildušis teigė, kad parodos metu, įmonės atstovai ne tik pasinaudojo galimybe susitikti su partneriais iš Vokietijos, Prancūzijos bei Japonijos, bet ir kartu aptarė naujų projektų galimybes. T. Kildušis džiaugiasi, kad itin didelis susidomėjimas buvo įmonės naujai kuriamomis programinės įrangos galimybėmis 5 ašių valdymui, o didžiausi ateities projektai numatomi Indijoje.

VITP darbuotojai Saulius Arelis ir Edmundas Žvirblis dalyvaudami parodoje „Laser World of Photonics“ kartu su parke įsikūrusiomis įmonėmis UAB „Ados-Tech“ , UAB „Optogama“ ir MB „Cognitio“ įgyvendino technologijų perdavimo veiklą, t.y. ieškojo klientų, kuriuos domina techninis bendradarbiavimas dėl technologijų pritaikymo naujose srityse ar sektoriuose, dėl technologijų tolimesnio vystymo siekiant patenkinti naujus rinkos poreikius, dėl technologijų panaudojimo vystant naujus produktus.

VITP kartu su įmonėmis UAB „Ados-Tech“ , UAB „Optogama“, MB „Cognitio“, UAB „Optonas“ ir UAB „NanoAvionika“ šiais metais priėmė sprendimą investuoti į mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (toliau – MTEPI) infrastruktūros plėtrą, reikalingą laboratorijoms, prototipavimui, padidintų reikalavimų švarioms ir kitos paskirties patalpoms įrengti. MTEPI infrastruktūra ateityje leistų sukurti sėkmingas technologijas. Dalyvaudami parodoje „Laser World of Photonics“ kartu su įmonėmis įsitikinome, kad buvo priimtas teisingas sprendimas dėl būsimų investicijų.

 

Trumpai apie parodoje dalyvavusias įmones:

UAB „Optogama” – įmonė kuria, projektuoja ir komercializuoja lazerinius šaltinius bei optinius įrenginius medžiagų apdirbimo, mašininės regos, optinių komunikacijos sistemų bei moksliniams taikymams. Optogama kompanijos naujas projektas „4Lasers“ kartu siūlo aukštos kokybės lazerių priedų, optinių elementų bei įvairių kristalų tiekimą.

MB „Cognitio” – programinės įrangos lazerinių sistemų valdymui kūrimas. Lazerinis apdirbimas apima platų spektrą skirtingų procesų, nuo lazerinio pjovimo iki graviravimo ar markiravimo, todėl kuriama programinė įranga palengvina apdirbimo proceso valdymą. Šiuo metu rinkoje esanti įranga yra valdoma naudojant mašininio kodo konverterius, kurie yra pritaikomi rankiniu būdu, šis valdymo būdas nesuteikia galimybės efektyviai valdyti dviejų skirtingų įrangos tipų: galvonometrinių skenerių ir pozicionavimo stalų kartu. Tuo tarpu kuriama programinė įranga prisidės prie šio proceso optimizavimo, todėl bus galima pagaminti sistemą, išnaudojant galvonometrinių skenerių greitį ir pozicionavimo stalų eigą. Taip pat kuriama įranga suteiks galimybę sumažinti laiko kaštus nuo brėžinio iki galutinio pagaminto produkto kelis kartus ir padidinti vizualinę kokybę.

 

Daugiau akimirkų iš renginio – VITP Facebook