Inovacijų dirbtuvės
2021 03 29 VITP

Inovacijų dirbtuvių pavasario sezono iššūkius spręs 9 komandos

17-as Inovacijų dirbtuvių sezonas atidarytas kovo 23 dieną, komandų Kick-off renginiu. Pandemijai nesitraukiant iš Lietuvos, Inovacijų dirbtuvių renginiai ir komandų susitikimai – vykdomi nuotoliniu būdu. Praėjusio sezono metu turėjome galimybę matyti, kaip sekasi komandoms dirbti ir kurti sprendimus įmonių pateiktiems iššūkiams, susitinkant tik skaitmeninėje erdvėje. Šis sezonas – taip pat ne išimtis, kai papildomu iššūkiu studentų komandoms tampa ne tik rasti tinkamiausią priemonę tarpusavio komunikacijai, bet ir motyvuoti komandos narius, tapti stipria ir vieninga komanda, gauti geriausią komisijos įvertinimą baigiamojo renginio metu. 

Sezono atidarymo metu buvo pristatyti 8 iškelti įmonių iššūkiai, kuriems sprendimų ieškos 9 komandos (SpaceY, Gamybos kodas, The sky touch, RADP united, Rekuperatoriai, ECO PastaAI, E-JEGA, Švurjeriai, Spica) – 42 studentai iš 7 aukštųjų mokyklų (Bolonijos universitetas, Kauno kolegija, Kauno technologijos universitetas, Vilniaus kolegija, Vilniaus universitetas, Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, Vilnius Tech, Vytauto didžiojo universitetas), 23 studijų programų (Marketingas ir pardavimai, Ekonomika, Verslo finansai, Programų sistemos, Informacinės sistemos, Informacinės technologijos, Programų inžinerija, Mechatronika, Mechanikos inžinerija, Šviesos technologijos, Informacinių sistemų inžinerija, Gamybos inžinerija ir valdymas, Biochemija, Pramonės inžinerija ir inovacijų vadyba, Politics administration and organization, Tarptautinis verslas, Tarptautinė komunikacija, Kultūros paveldas ir turizmas, Intelektinės robotikos sistemos, Aviacijos inžinerija, Aeronautikos inžinerija, Gamybos inžinerija, Pramonės gaminių dizainas) ir 19 įmonių ekspertų, dirbančių su komandomis. 

Nuo pat pradžių kiekvienas Inovacijų dirbtuvių sezonas pasižymėjo išskirtinumu, unikalumu. Šis – ne išimtis. Viena iš iššūkį pateikusių įmonių šį sezoną geriausio sprendimo ieškos net su dvejomis studentų komandomis, kurios papildomai varžysis tarpusavyje dėl geriausio sprendimo. Tai – UAB Salda ir jų iššūkis studentams – standartizuota transportavimo pakuotė vėdinimo įrenginiams.

Gegužės mėnesio pabaigoje sužinosime, kaip sekėsi 42 studentams dirbti komandose, nusistatyti tikslus, priimti reikiamus sprendimus ir išspręsti įmonių pateiktus iššūkius:

  1. Robotinė ranka mažiesiems ir vidutiniams palydovams (partneris – Juodosios gulbės technologijos, UAB);
  2. Standartizuota transportavimo pakuotė vėdinimo įrenginiams (partneris – SALDA, UAB);
  3. Kontroliuojamos temperatūros paštomatų pritaikymas Lietuvos rinkai (partneris – Data Style, MB);
  4. Klientų savitarnos portalas (partneris – Columbus Lietuva, UAB);
  5. Laser Tag sistema Lietuvos kariuomenei (partneris – Sargasas, UAB);
  6. Darbuotojo ir vadovo savitarnos mobilioji aplikacija (partneris – Labbis, UAB);
  7. Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ekspozicija neregiams (partneris – Lietuvos etnokosmologijos muziejus);
  8. Kaip prognozuoti energetines pastato sąnaudas taikant dirbtinį intelektą? (partneris – IAMUS inovacijos, UAB).

 

Trumpai apie Inovacijų dirbtuves:

VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas jau devintus metus vykdo Inovacijų dirbtuvių programą, kuri skirta įmonėms, norinčioms gauti įžvalgų ir idėjų kuriant naujus arba tobulinant esamus produktus ir paslaugas, susipažinti su gabiais ir motyvuotais studentais.

Daugiau informacijos: inovacijudirbtuves.lt