Inovacijų dirbtuvės
2021 01 19 VITP

Rudens sezonui pasibaigus įmonės tęsia bendradarbiavimą su studentais

Sausio 14 dieną įvyko Inovacijų dirbtuvės 16-ojo sezono baigiamasis renginys, kurio metu 6 įvairių studijų sričių studentų komandos pristatė sprendimus įmonių teikties iššūkiams. Programoje dalyvavo 31 studentas iš 6 Lietuvos aukštųjų mokyklų (ISM, Kauno technologijos universitetas, Vilniaus dailės akademija, Vilniaus kolegija, Vilniaus universitetas, Vilnius Tech) ir net 25 studijų programų (architektūra, dizainas, ekonomika, fizika, inžinerija, IT, politika, psichologija, sociologija, vadyba, verslas ir kitų).  Šis sezonas pasižymėjo motyvuotomis komandomis, stipriais komandų lyderiais ir glaudžiu įmonių bendravimu su studentais. Džiugina ir rezultatai – įmonės pasiruošusios  panaudoti ir toliau vystyti komandų sukurtus rezultatus.

Trumpai apie iššūkius ir juos sprendusias studentų komandas:

  • Komanda „Expo 234” bendradarbiaudami kartu su Versli Lietuva sukūrė pasiruošimo eksportui diagnostikos įrankį ir net 9 mokomuosius filmukus eksporto tema. Šis sprendimas ateityje gali tapti naudingu įrankiu verslininkams ir palengvinti informacijos paiešką.
  • Komanda „UVin“ sukūrė UV-C oro dezinfekavimo priemonės pacientų transportavimui 3D modelį, kuris, esant rizikai susidurti su oru plintančiomis ligomis (tame tarpe COVID-19), apsaugos pacientus ir medicinos personalą. Įmonė planuoja produktą vystyti toliau ir artimiausiu metu patentuoti.
  • Komanda „Nerandam laiko” – sudėliojo taškus ant “i” lazerinio mikroapdirbimo klasterio Toolas iššūkiui ir sukūrė komunikacijos planą, bazinių komunikacijos įrankius bei jiems skirtą turinį, kuris padės padidinti lazerinio mikroapdirbimo klasterio TOOLAS žinomumą užsienyje. Praktikos metu komanda sukūrė ir paleido iš esmės atnaujintą klasterio tinklalapio versiją, o klasteris jau pradėjo vykdyti komandos sukurtą komunikacijos planą.
  • Komanda „Solicrop“ bendraudami su ūkininkais išsiaiškino jų problemas bei poreikius, sukūrė 4 tipų (pagal saulės šviesos pralaidumą) saulės modulius su antirefleksine danga, pritaikytų Lietuvos žemės ūkiui 3D modelius, pateikė jų montavimo stiklinių šiltnamių ūkyje būdus, verslo modelį, kaip efektyviausiai integruoti saulės elektrines Lietuvos žemės ūkyje, kuriuose auginami mikrožalumynai, agurkai, pomidorai ir braškės. Komanda toliau tęs bendradabiavimą su UAB „SoliTek R&D” ir ūkininkais, o pavasarį planuojama pagaminti pirmąjį bandomąjį saulės elektrinės prototipą ir jį išbandyti realiose sąlygose.
  • Komanda „de/form“ atliko industrinio stiliaus baldų kolekcijos koncepcijos studijas ir sukūrė 5 industrinio stiliaus serijinių baldų ir daiktų kolekciją, panaudojant inovatyvius ir nestandartinius darbo su metalu sprendimus. Šiuo metu studentų sukurti baldai gaminami. Įmonė planuoja baldus demonstruoti Norvegijos ir Prancūzijos Show Room‘uose ir siūlyti įsigyti savo klientams.
  • Komanda „Skraidanti žuvis“ – ieškojo sprendimų, kuriais galėtų papildyti naujai kuriamą Lietuvos etnokosmologijos muziejaus paslaugų paketą įmonėms atsižvelgdami į pastato specifiką, kai galima priimti tik santykinai mažą lankytojų skaičių per dieną, taip pat veiklas nepopuliariais  lapkričio – kovo mėnesiais. Lietuvių liaudies tradicijų motyvais, svarbiais astronomijos bei kosmonautikos įvykiais paremtus ir sukurtus paketus Lietuvos etnokosmologijos muziejus įmonėms siūlys jau šių metų rudenį.

Sezono nugalėtojais tapo „UVin“ ir „de/form“ komandos, bendrai pasidalijusios 1 000 Eur piniginį prizą. Abi komandos buvo susitelkusios ties prototipais ir jų gamyba. Vieni konsultavosi su medikais ir medicinos darbuotojais, kiti – turėjo apjungti meninį bei techninį sprendimą. „UVin“  komanda, sprendusi  įmonės „Uvireso“ antivirusinės transportavimo priemonės prototipo iššūkį, ne tik atliko skaičiavimus, testavimus ir apklausas, sukonstravo realaus dydžio prototipo maketą, bet ir išbandė ant medicinos įstaigose naudojamų pacientams pervežti skirtų neštuvų, todėl tik laiko klausimas, kada prototipas bus pradėtas gaminti ir naudoti pagal paskirtį. „de/form“ komanda nuo koncepcijos iki galutinio produkto prototipo atliko daugybę idėjų paieškų, gamino maketus, su iššūkį pateikusia įmone „Piritas“ svarstė gaminių poreikį, jų pritaikomumą, komfortiškumą bei išskirtinumą būsimų klientų interjeruose.

Inovacijų dirbtuvių rudens sezono nugalėtojams išrinkti buvo sudaryta kompetetinga komisija – Kęstutis Garždiulis („Etronika“ inovacijų vadovas), Kristina Babelytė-Labanauskė (Vilniaus universiteto Mokslo ir inovacijų departamento vadovė), Ernius K. Kapačinskas („3 Fotonai” pardavimų vadovas), Andrius Plečkaitis (nepriklausomas inovacijų konsultantas).

Inovacijų dirbtuvės – tai 2 mėnesių kūrybinė praktika studentams. Dirbtuvių metu studentų komandos kartu su įmonės atstovu vysto arba tobulina įmonės iškeltą naujo produkto arba paslaugos idėją. Įmonės siūlo spręsti joms aktualias problemas, kurių sprendimas po praktikos gali būti realiai įgyvendinamas. Artimiausias Inovacijų dirbtuvių sezonas prasidės pavasarį, todėl įmonės iššūkius gali pateikti jau dabar. Visą reikiamą informaciją rasite  www.inovacijudirbtuves.lt įmonių skiltyje.