Klasteriai
2022 02 22 VITP

Klasteris Toolas įvertintas bronzine kokybės žyma

Lazerinio mikroapdirbimo technologijų klasteris Toolas, koordinuojamas Visorių informacinių technologijų parko, šiemet buvo įvertintas bronzine klasterių vadybos kokybės žyma, kuri leis auginti klasterio tarptautinį bendradarbiavimą ir konkurencingumą, didins jo matomumą ir padės klasterio nariams užtikrinčiau brautis į užsienio rinkas.

Organizacijos „The European Secretariat for Cluster Analysis“ (ESCA) suteikiamos klasterių žymos – jų valdymo meistriškumo įvertinimas, įrodantis įmonių veiklumą ir atitikimą nustatytiems vadybos standartams. Organizacijoms suteikiamos trijų spalvų – auksinės, sidabrinės ir bronzinės – žymos simbolizuoja skirtingus klasterių statusus ir brandos lygius. Bronzinis įvertinimas suteikiamas klasteriams, intensyviai tobulinantiems savo valdymą ir teikiamas paslaugas.

Iki šiol Lietuvoje buvo registruota 10 klasterių, turinčių ar kada turėjusių bronzinę žymą, o šiais metais jų gretas papildė dar 7, tarp kurių – ir Lazerių mikroapdirbimo klasteris Toolas. Dėl vertinimo varžėsi 20 klasterių, dalyvaujančių Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vykdomame „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) projekte.