Inovacijų dirbtuvės
2022 05 04 VITP

Komandų tarpiniai rezultatai. 19 sezonas

Mėnuo arba 30 d.d. buvo skirta studentams nagrinėti iššūkį, atsirinkti daugybę informacijos, ieškoti tinkamų sprendimų. 2022 m. balandžio 28 dieną nuotoliniame Inovacijų dirbtuvių 19 sezono Mid-term renginyje komandų atstovai pristatė per šį laikotarpį nuveiktus darbus.

Šiuo metu Lietuvoje veikia automatizuoti sprendimai grožio, vaikų priežiūros, valymo paslaugų, srityse leidžiantys vartotojui pagal poreikius susirasti ir užsiregistruoti pas norimą specialistą. Socialinės priežiūros sektorius tokių galimybių neturi, nors poreikis tokiom paslaugom senėjant visuomenei nuolat auga. Care4U komandos tikslas – automatizuotas sprendimas, kuris leistų socialinės priežiūros darbuotojams siūlyti savo paslaugas, o ieškantiems pagalbos  –  rasti ir pasirinkti socialinės priežiūros darbuotojus pagal individualius poreikius bei lokaciją. Dabar yra sukurta ir suprogramuota forma socialinės priežiūros darbuotojams užsiregistruoti (gyvenimo aprašymas, įgyta kvalifikacija (kursai/diplomas)). Šį iššūkį įgyvendinti komanda pasirinko pasitelkus kelias skirtingas programavimo kalbas, tokias kaip: PHP, HTML, JavaScript, MySQL.

Digital Dudes komanda pasirinkusi Cellular Expert iššūkį, kuria viziją ir telekomunikacijų objekto Skaitmeninio dvynio programinę aplikaciją, kuri apjungtų Cellular Expert Server Express/Inventory3D turimas galimybes su Esri ArcGIS 3D reprezentavimo ir modeliavimo priemonėmis. Visame pasaulyje telekomunikacijų infrastruktūra nuolat susiduria  su dideliais iššūkiais, ypač tinklus eksploatuojant didelio apkrautumo, ekstremaliomis oro sąlygomis, atšiauriose vietovėse ir pan. Kad užtikrinti stabilų telekomunikacijų tinklų veikimą ir gerą pasiekiamumą, dabar jų priežiūra remiasi vizualine ir instrumentine apžiūra per tinklų priežiūros darbuotojų vizitus, kurie vykdomi ne dažniau nei kartą per metus ar, dažniausiai, tik reaguojant į jau įvykusius ryšio sutrikimus. Sukurtas 3D-SD sprendimas galėtų būti naudingas ir naudojamas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Per metus NanoAvionics dalyvauja daugiau kaip 20-yje kosmoso industrijos renginių visame pasaulyje. Augant visai kosmoso industrijai, kasmet parodose, o kartu ir įmonės stenduose apsilanko vis daugiau dalyvių. Komanda Satelitas bendradarbiauja su UAB Nanoavionics ir kartu siekia tikslo – surasti įdomių, kūrybiškų sprendimų, kurie padėtų parodų metu labiau atskleisti NanoAvionics prekės ženklą ir tokiu būdu įmonei tapti mažųjų palydovų rinkos lyderiais, atkreipti potencialių klientų dėmesį.

CMsystems komanda siekia įgyvendinti MB Kolivio bendruomeniškų būstų (coliving) platformos plėtrą – sukurtą interaktyvų žemėlapį ir būstų palyginimo funkciją patobulinti taip, kad kiekvienas bendruomeniškas būstas galėtų turėti pagrindinę informaciją apie kambarius, t.y., coliving (būsimiems) gyventojams užpildžius reikiamą informaciją (pavyzdžiui viešnagės laikas), būtų galimybė kambarį rezervuoti, o būstų valdytojas galėtų greitai prieiti prie rezervacijos informacijos, stebėti kambarių užimtumo ir kitą statistiką. 

 

Trumpai apie Inovacijų dirbtuves:

VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas jau devintus metus vykdo Inovacijų dirbtuvių programą, kuri skirta įmonėms, norinčioms gauti įžvalgų ir idėjų kuriant naujus arba tobulinant esamus produktus ir paslaugas, susipažinti su gabiais ir motyvuotais studentais.

Daugiau informacijos: inovacijudirbtuves.lt