Verslas
2023 08 17 VITP

Kviečiame bendradarbiauti hakatone NASA Space Apps Challenge 2023

NASA Space Apps Challenge – tai jau 11-tus metus vienu metu visame pasaulyje vykstantis renginys. Renginio metu programuotojų, dizainerių, inžinierių, mokslininkų ir kitų entuziastų komandos iš įvairių šalių pasirenka NASA ekspertų pateiktus iššūkius ir, naudodamos NASA, JAXA, ESA ir kitų šalių kosmoso agentūrų nemokamus ir atvirus duomenis, sprendžia realias pasaulio problemas Žemėje ir kosmose.

Jį organizuoja NASA Earth Science Division su Booz Allen HamiltonMindgrub, and SecondMuse. Lietuvoje hakatoną organizuoja Visorių informacinių technologijų parkas.

NASA hakatonas „Space Apps Vilnius” bus organizuojamas Lietuvoje jau ketvirtą kartą! Planuojamas dalyvių skaičius – iki 70. Planuojamas dalyvių skaičius pasaulyje – daugiau nei 30 000. Renginys yra nemokamas dalyviams.

 

Kviečiame įmones tapti renginio rėmėjais ir partneriais, ir:

  • Stiprinti įmonės, kaip inovatyvių iniciatyvų rėmėjo, reputaciją;
  • Prisidėti prie kosmoso technologijų bendruomenės Lietuvoje augimo;
  • Susipažinti su kosmoso duomenų ir technologijų pritaikymo galimybėmis;
  • Pažinti technologijų specialistus – Jūsų tikslinę auditoriją;
  • Pasisemti naujų idėjų renginio metu.

Suburti komandą/-as

O gal ir jūsų įmonės darbuotojai ar pažįstami norėtų suburti komandą ir prisijungti prie renginio dalyvių? Registracija dalyviams jau atvira čia.
Laukia įdomūs iššūkiai, darbas su kosmoso duomenimis ir galimybė laimėti piniginį prizą (piniginis fondas – 2000 Eur), o nugalėjus – varžytis tarptautiniu mastu.

Deleguoti mentorius

Jau ketvirtą kartą Lietuvoje spalio 7-8 d. vyksiantis hakatonas NASA Space Apps Vilnius 2023 ieško mentorių! Kviečiami įvairių sričių ekspertai – programuotojai, dizaineriai, inžinieriai, mokslininkai, verslininkai, analitikai, komunikacijos ekspertai ir visi kiti turintys kitos hakatonui aktualios patirties (pvz.: dalyvavę kituose hakatonuose, naudojantys atvirus kosmoso duomenis ir pan.) bei norintys padėti hakatono komandoms sukurti konkurencingus NASA iššūkių sprendimus.

Mentorių registracijų laukiame iki rugsėjo 12 d.: https://forms.gle/jsDxrtXSzLHSFciC7

 

Daugiau apie renginį

NASA Space Apps Challenge – tai jau nuo 2012 m. NASA organizuojamas 48 val. trukmės hakatonas vykstantis vienu metu visame pasaulyje. Hakatono metu komandos dirba su NASA ekspertų iškeltais iššūkiais, naudojasi atvirais ir nemokamais NASA ir kitų kosmoso agentūrų duomenimis ir sprendžia aktualias Žemės ir kosmoso problemas.

NASA Space Apps Vilnius 2019 – 2019 m. hakatonas buvo pirmą kartą organizuojamas Lietuvoje ir pritraukė apie 100 dalyvių susibūrusių į 17 komandų.

NASA Space Apps Vilnius 2020 –  Hakatonas vyko 2020 m. spalio 2-4 dienomis 100% virtualiai.

NASA Space Apps Vilnius 2022 – Hakatonas vyko 2022 m. spalio 1-2 dienomis Visorių informacinių technologijų parke.

Lietuvos komandos „tAMing particles“ sprendimas pripažintas geriausiu „NASA Space Apps Challenge 2022“ super finale „Best Use of Technology“ kategorijoje. Daugiau apie Taming particles to create structures

 

Šių metų hakatonas vyks 2023 m. spalio 7-8 dienomis  Visorių informacinių technologijų parke, Vilniuje. Daugiau informacijos https://www.spaceappschallenge.org/2023/locations/vilnius/  (nuolat atnaujinama informacija)
Partneriai – 13 kosmoso agentūrų, tame tarpe ESA ir JAXA.

Kilus klausimams dėl šio renginio, kviečiame kreiptis nurodytais kontaktais:
Rasa Milerytė, Projektų vadovė
el.p .: rasa@vitp.lt