Verslas
2018 12 05 VITP

Kvietimas dalyvauti konkurse „Ieškomas inovatorius“

Visi, turintys idėjų dėl verslo kūrimo, kuris grindžiamas inovacijomis ir naujausiomis technologijomis, kviečiami dalyvauti konkurse „Ieškomas inovatorius!“. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia idėjų atrankos konkursą, kuriame perspektyviausieji įsteigs naujas technologines įmones ir gaus projekto „InoSpurtas“ paslaugas.

IDĖJŲ PATEIKIMAS
Fiziniai asmenys, siekiantys gauti paramą naujo technologinio verslo kūrimui, idėjas konkursui turi pateikti užpildydami supaprastintos formos paraišką ČIA.

IDĖJŲ VERTINIMAS IR ATRANKA
Idėjos bus vertinamos pagal šiuos kriterijus: idėjos inovatyvumą ir išskirtinumą, jos galimą naują pritaikymą, mokslinių rezultatų naudojimą, vartotojų poreikių tenkinimą, naujų vartotojų, rinkų sukūrimą, technologijos konkurencinį pranašumą, produkto gamybos kaštų racionalumą, finansinį pagrindimą, galimybę patentuoti ar registruoti produkto dizainą. Kiekvieną idėją vertins ne mažiau kaip 3 kompetentingi ekspertai. Teikiamos idėjos turi atitikti Sumanios specializacijos teminius prioritetus. Idėjų teikimas skelbiamas iki š.m. vasario 4 d.

PASLAUGOS KONKURSO LAIMĖTOJAMS
Atrinktų idėjų teikėjai galės įsteigti įmonę, kuriai bus suteiktas pirmosioms įmonės veiklos 100 dienų inkubavimo paslaugos viename iš šių miestų – Vilniuje (Šiaurės miestelio technologių parke, Fizikos instituto mokslo ir technologijų parke arba Visorių informacinių technologijų parke ), Kaune (Kauno mokslo ir technologijų parke) ar Klaipėdoje (Klaipėdos mokslo ir technologijų parke). Atsižvelgiant į tai, kad pradedantieji verslininkai neišvengiamai daro klaidų, jiems bus priskirti patyrę verslo konsultantai, kurie profesionalių konsultacijų dėka šių klaidų kiekį sumažins bei užtikrins spartesnį naujo produkto patekimą į rinką. Startuoliai galės prisistatyti MITA renginių metu, dalyvauti parodose. Patys perspektyviausi startuoliai turės galimybę pasinaudoti akseleravimo paslaugomis užsienyje, aktualioje srityje veikiančiame akseleratoriuje.

Mokslo technologijų parkai teiks verslo plano parengimo, inkubavimo ir mentorystės paslaugas, konsultacijas technologijos vystymo, rinkodaros, intelektinės nuosavybės valdymo klausimais, atliks finansavimo šaltinių, partnerių ir investuotojų paiešką, padės išbandyti sukurtus sprendimus ir patikrinti praktinį jų veikimą. Mokslo technologijų parkai teiks ir organizuos akseleravimo paslaugas Lietuvos ir užsienio akseleravimo centruose, įskaitant rinkos analizę, konsultacijas dėl produkto pateikimo tarptautinėse rinkose, partnerių ir investuotojų paiešką.

PAGRINDINĖS PROJEKTO „INOSPURTAS“ TIKSLINĖS GRUPĖS:
mokslininkai;
tyrėjai (tiek dirbantys mokslo ir studijų institucijose, tiek verslo sektoriuje);
studentai;
asmenys, turintys inovatyvių idėjų, norintys steigti verslą Lietuvoje, orientuotą į Lietuvos ir užsienio rinkas.

Norėdami sužinoti daugiau informacijos, kviečiame kreiptis į Edmundą Žvirblį žemiau esančiais kontaktais:

Viešoji įstaiga Visorių informacinių technologijų parkas
Edmundas Žvirblis
Mob. +370 686 5542
El. paštas edmundas@vitp.lt