Renginiai
2023 09 07 VITP

NASA Space Apps Vilnius 2023 hakatonas

Kviečiame burtis į komandas (2-6 asm.) ir dalyvauti tarptautiniame NASA Space Apps Vilnius 2023 hakatone, kuris vyks spalio 7-8 dienomis Vilniuje, Visorių informacinių technologijų parke.

Kviečiami programuotojai, verslininkai, mokslininkai, dizaineriai, komunikatoriai, kūrėjai, inžinieriai, inovatoriai ir visi, kam įdomu.
Rinkitės iš NASA ekspertų pateiktų iššūkių ir raskite sprendimus aktualioms problemoms, su kuriomis susiduriama Žemėje ir kosmose. Prie kiekvieno iššūkio – rekomenduojami NASA ir kosmoso agentūrų atvirų duomenų šaltiniai.

Nedvejokite – prisijunkite! Iššūkį sau ras kiekvienas: ir pradedantysis, ir pažengęs kosmoso entuziastas.

 

Trumpai apie tarptautinį hakatoną ir 2022 metų renginį Vilniuje

NASA Space Apps Challenge –  jau vienuoliktus metus skaičiuojantis NASA Earth Science Division valdomas 2 dienų trukmės hakatonas vykstantis vienu metu visame pasaulyje. Hakatono metu komandos dirba su atvirais ir nemokamais NASA ir partnerių, kosmoso agentūrų, duomenimis ir sprendžia aktualias Žemės ir kosmoso problemas. Partneriai – 13 kosmoso agentūrų, tame tarpe ESA ir JAXA.

Lietuvoje šis hakatonas vyko tris kartus: NASA Space Apps Vilnius 2019NASA Space Apps Vilnius 2020 (virtualus renginys), NASA Space Apps Vilnius 2022.

2022 m. Lietuvos komandos „tAMing particles“ sprendimas pripažintas geriausiu „NASA Space Apps Challenge 2022“ super finale „Best Use of Technology“ kategorijoje.

2022 m. hakatone visame pasaulyje dalyvavo daugiau nei 31 000 dalyvių, 5300 komandų, 323 miestai ir 162 šalys. Super finale varžėsi 34 komandos, 10 iš jų tapo nugalėtojomis savo kategorijose ir buvo pakviestos į NASA būstinę Vašingtone.

 

2023 m. Nasa Space Apps Vilnius hakatone dalyvausiančių komandų laukia:

 •  NASA iššūkiai ir kosmoso agentūrų atviri duomenys
 • 2000 Eur prizinis fondas 2 Lietuvos nugalėtojų komandoms
 • 1-2 komandos bus pristatytos NASA ekspertų vertinimui ir turės galimybę varžytis tarptautiniam finale
 •  Specialūs partnerių prizai

 

Iššūkiai, registracija ir klausimai:

NASA Space Apps 2023 registracija dalyvauti hakatone (su detalizacija)
Nasa Space Apps Vilnius 2023 puslapis (nuolat pildoma informacija)
Nasa Space Apps 2023 iššūkiai

Klausimai (dėl Space Apps Chat, komandos formavimo, projekto pateikimo ir kt.) – galite peržiūrėti dalyvio DUK ir kitą reikalingą informaciją „Resources” puslapyje.

 

Nasa Space Apps Vilnius 2023 rėmėjai –Kongsberg NanoAvionics ir Critical Security
PartneriaiLietuvos kosmoso technologijų klasteris, Lietuvos etnokosmologijos muziejusAteities technologijų skaitmeninių inovacijų centras
Organizatorius LietuvojeVisorių informacinių technologijų parkas 

 

DUK

 • Ar yra dalyvio mokestis? Ne! Dalyvavimas nemokamas.
 •  Kas gali dalyvauti? Visi kūrybingi žmonės, kurie hakatono metu galėtų kartu sukurti sprendimus NASA iškeltiems iššūkiams. Kviečiame visus: programuotojus, analitikus, inžinierius, dizainerius (web, programėlės, UX,/UI, kt.), komunikatorius, marketingistus, inovatorius, ir pan. kosmoso entuziastus ir ekspertus.
 • Kur rasti hakatono iššūkius? NASA iššūkiai, jų aprašymai ir rekomenduojami kosmoso agentūrų duomenys skelbiami čia: https://www.spaceappschallenge.org/2023/challenges/
 • Kokie sprendimai sukuriami hakatone? Algoritmai, kompiuteriniai žaidimai, programėlės, edukacinės programos, inžineriniai sprendimai ar įrenginiai, ateities kosmoso misijų populiarinimo sprendimai, ir pan. Sprendimų pavyzdžiai: https://2022.spaceappschallenge.org/awards/
 • Kokia nugalėtojų rinkimo tvarka? Nugalėtojus išrinks komisija, sudaryta iš kosmoso industrijos ir verslo ekspertų.
 •  Komisijos nariai rugsėjo antroje pusėje bus skelbiami čia: https://www.spaceappschallenge.org/2023/locations/vilnius/
 •  Kaip man rasti komandą? Išsirink dominantį iššūkį ir suburk komandą iš savo draugų, pažįstamų ir bendraminčių. Arba registruokis ir neturintiems komandos padės susiburti į komandas renginio organizatoriai.
 • Kiek žmonių gali būti mano komandoje? Idealus skaičius komandos narių yra 4-5 žmonės. Komandos narių limitas yra 6 žmonės.
 • Kaip užregistruoti komandą? Registruotis reikia pirmiausia individualiai  https://www.spaceappschallenge.org/2023/locations/vilnius/ , tuomet galima priskirti dalyvius komandai
 • Kas padės komandoms? Visą savaitgalį dalyviams padės mentorių komanda.
 • Kur kreiptis su klausimais? space@vitp.lt

 

Facebook   Linkedin