Technologijos
2024 02 07 VITP

NATO inovacijų DIANA bandymų centras – įkurtas Vilniaus universitete

Vilniaus universitetas (VU) ir NATO įsteigtas Gynybos inovacijų akceleratorius Šiaurės Atlanto regionui (DIANA) pasirašė susitarimo memorandumą. VU veiks kaip technologijų bandymo, vertinimo, tikrinimo ir tvirtinimo centras ir teiks paslaugas akceleratoriaus startuoliams gyvybės mokslų srityje.

DIANA tikslas – suvienyti geriausius ir talentingiausius novatorius NATO siekiant užtikrinti milijardo piliečių saugumą. Sąjungininkės dirbdamos kartu su privačiu sektoriumi siekia, kad būtų priimtos ir integruotos naujos technologijos ir suformuoti nauji standartai ir taip NATO įgytų technologinį pranašumą.

Į DIANA akceleravimo programą atrinkti startuoliai turi prieigą prie daugiau nei 90 bandymų centrų visame aljanse, taip pat ir VU, kuriuose verslininkai gali sumažinti riziką, parodyti ir patvirtinti savo siūlomo dvejopo naudojimo technologinius sprendimus, daugiausia dėmesio bus skirta šioms technologijų sritims: didiesiems duomenims, dirbtiniam intelektui ir skaitmeninimui, kvantinėms technologijoms, biotechnologijoms, energetikai, naujoms medžiagoms ir pažangiajai gamybai bei kosmoso technologijoms.

Plačiau – Vilniaus universitetas straipsnyje bei DIANA NATO