Verslas
2024 05 15 VITP

Naujasis „Infobalt“ prezidentas – VDU Informatikos fakulteto dekanas prof. dr. T. Krilavičius

Lietuvos skaitmeninių technologijų asociacija „Infobalt“ naujai dvejų metų kadencijai išrinko naują valdybą ir jos pirmininką – prezidentą. Juo tapo Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Krilavičius.

Pasak naujojo „Infobalt“ asociacijos prezidento, visuomenės ir technologijų pokyčiai pareikalaus dar kokybiškiau ir visapusiškiau jungti verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus pajėgumus kuriant skaitmeninius įrankius, patogius ir saugius visiems naudotojams. Jis akcentuoja išaugusią mokslo ir verslo bendradarbiavimo svarbą, siekiant pasitikti ateinančius iššūkius ir toliau augti, stiprinti lyderystę.

„Infobalt“ jau dabar sėkmingai vienija aktyviausius Lietuvos skaitmeninių technologijų ekosistemos dalyvius ir atstovauja jiems, tačiau ateinantys metai atneša daug naujienų ir pokyčių, – teigia prof. dr. T. Krilavičius. – Ekosistemos dalyviai, siekdami dar labiau stiprinti savo lyderystę skaitmeninėje erdvėje, auginti eksportą, turės plėsti mokslo ir verslo bendradarbiavimą – būtent tvirtesnė šių bendruomenių sinergija leis plačiau išnaudoti dirbtinio intelekto potencialą, efektyviau taikyti kibernetinio saugumo priemones.“

T. Krilavičiaus teigimu, artimiausi iššūkiai, laukiantys ne tik „Infobalt“, bet ir visos ekosistemos, yra kibernetinio saugumo direktyvos (NIS2 / TIS2) ir dirbtinio intelekto akto reikalavimų realizavimas Lietuvoje, kuris sėkmingai gali vykti tik esant atviram dialogui tarp mokslininkų, verslininkų, viešojo sektoriaus ir reguliuojančių institucijų atstovų.

„Infobalt“ yra puiki platforma skaitmeninės politikos formavimui: ji gali tapti erdve dialogui tarp visų suinteresuotų pusių inicijuoti, socialinei gerovei, demokratijai, ekonomikos augimui, visuomenės atsparumui dezinformacijai ir propagandai užtikrinti, – sako jis. – Sėkmingas viešojo sektoriaus ir „Infobalt“ bendradarbiavimas yra tiesiausias kelias siekiant pagerinti e. paslaugų kokybę, padaryti jas lengviau prieinamas visiems Lietuvos piliečiams, skiriant pakankamą dėmesį socialiai jautresnėms visuomenės grupėms.“

Prof. dr. T. Krilavičius yra Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto dekanas. 2006 metais jis apgynė disertaciją Tventės universitete (Universiteit Twente), Nyderlanduose. Tomo mokslinių interesų sritys – dirbtinio intelekto ir kalbos technologijų taikymai, mokslinių tyrimų rezultatų komercializavimas. Jis yra keleto įmonių steigėjas, CARD klasterio vadovas, Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos valdybos narys. Tomas aktyviai dalyvauja tarptautiniuose ir nacionaliniuose (taikomųjų) tyrimų projektuose, daugybei jų yra sėkmingai vadovavęs ir ne vienam vadovauja šiuo metu. Be kita ko, jis – Lietuvos atstovas NATO Mokslo ir technologijų organizacijos Informacinių sistemų technologijų sekcijoje.

Naujosios valdybos nariais kartu su T. Krilavičiumi taip pat tapo iki šiol asociacijos prezidento pareigas ėjusi „IBM“ vadovė Baltijos šalims Rima Valentukevičienė, „Novian“ vadovas Tomas Vitkus, Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto dekanas doc. dr. Jonas Čeponis, „CircleTEK Solutions“ vykdomasis direktorius Darius Didžgalvis, „Emplos“ konsultantas Mindaugas Ubartas ir advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ partnerė Miglė Petkevičienė.

 

Apie „Infobalt“

„Infobalt“ – lyderiaujanti Baltijos skaitmeninių technologijų sektoriaus asociacija, didžiausios Europos skaitmeninės asociacijos „Digital Europe“ ir „Centrinės Rytų Europos skaitmeninės koalicijos“ dalis. „Infobalt“ siekia sukurti geriausias sąlygas skaitmeninių talentų auginimui ir pritraukimui, skaitmeninei transformacijai, technologijų rinkos augimui ir tiesiogiai padeda sektoriaus įmonėms sėkmingai eksportuoti. Įkurta 1994 metais, šiuo metu „Infobalt“ vienija daugiau nei 150 Lietuvos informacijos ir komunikacijos technologijų įmonių, susijusių mokslo bei studijų institucijų, fintech, energetikos ir kitų skaitmeninės ekonomikos dalyvių. Asociacijos narių įmonėse ir organizacijose dirba apie 20 000 darbuotojų.