Inovacijų dirbtuvės
2021 06 02 VITP

Pasibaigė dar vienas įdomus ir kupinas naujų patirčių Inovacijų dirbtuvių sezonas

Š.m. kovo mėn. pabaigoje prasidėjęs 17 Inovacijų dirbtuvių sezonas – baigėsi! Du mėnesiai skirti įmonių pateiktiems iššūkiams rasti ir pritaikyti tinkamus sprendimus, pasiruošti apginti pasirinktą idėją baigiamojo renginio metu ekspertų komisijai, sužavėti ir nustebinti įmonės atstovus bei kitus renginio dalyvius. Gegužės mėnesio pab. užbaigtas dar vienas įdomus ir kupinas naujų patirčių studentams sezonas.

Trisdešimt devyni studentai iš septynių Lietuvos (Kauno kolegija, Kauno technologijos universitetas, Vilniaus kolegija, Vilniaus universitetas, Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, Vilnius Tech, Vytauto didžiojo universitetas) ir vieno užsienio universiteto (Bolonijos universitetas) pasiryžo išbandyti savo gabumus ir per du intensyvius mėnesius suburtose komandose vystant naujus produktus bei inovatyvias paslaugų idėjas.

Šis sezonas išskirtiniu tapo komandų gausa, iššūkiais, kuriuos pateikė ne tik brandžios, jau tris dešimtmečius skaičiuojančios, bet ir startuoliai – kosmoso, gamybos, verslo, konsultacijų, IT sričių įmonės:

UAB SALDA iššūkį „Standartizuota pakuotė vėdinimo įrenginiams“ sprendė dvi studentų komandos „Rekuperatoriai“ ir „Gamybos kodas“. Pirmoji komanda pateikė vienos iš SALDA gaminių grupės transportavimo karkaso sprendimus, idėjas didelio, bet lengvo pakavimo standartizavimui, bei pasiūlė alternatyvą medinei paletei.

Antroji komanda pateikė idėją, kaip būtų galima sumažinti naudojamų palečių skaičių bei naudojamos medienos kiekį, pristatė kelis transportavimo karkaso sprendimus bei alternatyvių pakavimo medžiagų idėjas.

Šiuo metu įmonė gamina kelias pasirinktas komandų sukurtas pakuotes ir jas testuos vibro stende. Šie sprendimai leis įmonei sumažinti naudojamų pakuočių įvairovę, sukurti standartizuotą pakavimo sprendimą, naudojant alternatyvius pakavimo būdus, patogius transportavimui, sandėliavimui, mažinančius žalą aplinkai ir žmonėms.

MB „Data Style“ iššūkį „Kontroliuojamos temperatūros paštomatų pritaikymas Lietuvos rinkai“ pasirinkusi komanda „Švurjeriai“ atliko potencialių kontroliuojamos temperatūros paštomatų klientų poreikių tyrimą, suformulavo vertės pasiūlymą ir verslo modelį. Vasarą įmonė planuoja pirmajį etapą –  išmaniųjų paštomatų pastatymą Vilniaus mieste. Įmonė pakvietė studentus ir toliau bendradarbiauti ir kartu vystyti šią paslaugą Lietuvoje.

UAB „IAMUS inovacijos“ iššūkio „Kaip prognozuoti pastato sąnaudas taikant dirbtinį intelektą“ komanda „EcoPastatAI“ pritaikė Mašininio mokymo Reinforcement learning modelį ŠVOK sistemos valdymui ir treniravimui. Toliau planuojama sukurto modelio (prototipo) tobulinimas ir testavimas, prototipo patikrinimas realiomis sąlygomis, Integravimas į įmonės platformą ir komercializavimas.

UAB „Columbus Lietuva“ iššūkį „Klientų aptarnavimo portalas“ priėmusi komanda „RADP united“ pristatė sukurtą klientų savitarnos portalo prototipą (backedn ir frontend). Įmonės planuose prototipo peržiūra ir sprendimas dėl galimybės toliau vystyti prototipą su jį sukūrusia komanda.

UAB „Juodosios gulbės technologijos“ iššūkį sprendusi komanda „SpaceY“ pristatė robotinės rankos prototipą ir prototipavimo įrankį kompiuterinės simuliacijos aplinkoje. Šiuo metu įmonė gamina produkto prototipą 3D spausdintuvo pagalba ir siekia turėti pirmą versiją jau vasaros pabaigoje.

Gegužės 20 d. įvyko Inovacijų dirbtuvių 17 sezono uždarymo renginys ir sukurtų sprendimų pristatymas, kuriame dėl 1-3 vietų bei nugalėtojų vardo tarpusavyje varžėsi net 9 komandos. Jo metu komisija, kurią sudarė Andrius Plečkaitis (Inovacijų ekspertas) Andrius Vilkauskas (KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto dekanas), Ernius Kapačinskas (UAB „3 fotonai” Pardavimų vadovas), Tadas Lipinskas (UAB „Optogama“ CEO),  Vaida  Karaliūnaitė (UAB NanoAvionika CMO), prizines vietas skyrė šioms komandoms:

I  THE SKY TOUCH, nugalėtojams atiteko 900 Eur piniginis prizas. Etnokosmologijos muziejaus iššūkio „Etnokosmologijos muziejaus ekspozicija neregiams“ komanda pristatė sukurtą bendrųjų Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ekspozicijų pritaikymo neregiams koncepciją atsižvelgiant į jų poreikius bei pademonstravo jau sukurtus muziejaus eksponatus specialiai šiai auditorijai.

II    SPICA, laimėtojams atiteko 700 Eur piniginis prizas. UAB „Sargasas“ iššūkio „Laser Tag Lietuvos kariuomenei“ komanda sukūrė lazerinės mūšio pratybų sistemos su papildoma radijo bangų funkcija koncepciją, kuri ateityje, jei virstų produktu, padėtų Lietuvos kariuomenei efektyviau treniruotis. Įmonė į savo komandą pasikvietė vieną studentą, su kuriuo ir toliau vystys šią Laser Tag sistemą.

III  E-JEGA, laimėtojams atiteko 400 Eur piniginis prizas. Labbis iššūkio „Darbuotojo ir vadovo savitarnos aplikacija“ komanda pateikė darbuotojo ir vadovo savitarnos mobiliosios programėlės prototipą, kuris buvo kuriamas apklausiant vartotojus ir testuojamas su potencialiais vartotojais. Džiugina, kad įmonė nusprendė toliau vystyti šį produktą ir siūlys programėlę savo klientams naudojantiems Personalo, darbo užmokesčio ir laiko valdymo sistemą BONUS.

 

Inovacijų dirbtuvės – tai 2 mėnesių kūrybinė praktika studentams. Dirbtuvių metu studentų komandos kartu su įmonės atstovu vysto arba tobulina įmonės iškeltą naujo produkto arba paslaugos idėją. Įmonės siūlo spręsti joms aktualias problemas, kurių sprendimas po praktikos gali būti realiai įgyvendinamas. 

Kitas sezonas prasidės spalio mėn. Įmonių iššūkius renkame iki rugpjūčio 31 d. Visa informacija: www.inovacijudirbtuves.lt