Inovacijų dirbtuvės
2020 05 15 VITP

Pavasario sezonas išsiskyrė sudėtingais iššūkiais ir talentingais studentais

Gegužės 14 d. įvyko jau 15-tas Inovacijų dirbtuvių baigiamasis renginys. Jo metu penkios įvairių studijų krypčių studentų komandos iš VU, VGTU ir ISM pristatė sprendimus įmonių iškeltiems iššūkiams. Su komandomis dirbo įmonių „3D Creative“, „3 fotonai“, DIMECC OY, „Geomatrix“ ir „Lyncis“ atstovai. Šis sezonas išsiskyrė itin sudėtingais iššūkiais ir juos įveikusiais talentingais studentais.

Komanda „Šimtas10“ pristatė 3D spausdinimo medžiagų atsargų kiekio valdymo sistemos prototipą, „Eptica“ pademonstravo nestandartinių lazerinių komponentų platformos prototipą, „BusinessFix“ pateikė suomiškos inovacijų platformos Demobooster koncepcijos versiją pritaikyta Lietuvos rinkai, „CosmoGenesis“ pristatė algoritmą, nustatantį žemės ūkio sklypų ribas pagal Europos kosmoso agentūros Žemės stebėjimo programos „Copernicus“ palydovinius vaizdus, o „Rūdys“ pristatė unikalų būdą, kaip naudojant inertines dujas nustatyti sieros koncentraciją metalo rūdoje su LIBS technologija.

Komisija pirmąją vietą ir 500 Eur piniginį prizą skyrė komandai „CosmoGenesis“. Šią komandą sudarė dvi antro kurso Vilniaus universiteto studentės iš Informatikos ir Programų sistemų studijų programų. Sprendimą įkvėpė praktikos metu gauta informacija apie U-Net konvoliucinį neuroninį tinklą, sukurtą Freiburgo universitete, Vokietijoje biomedicininių nuotraukų segmentacijai. Komanda pritaikė šį dirbtinio intelekto metodą žemės ūkio sklypų ribų išskyrimui ir pasiekė 81% algoritmo tikslumą. Komandos lyderė Raminta Urbonavičiūtė džiaugiasi praktikos suteikta galimybe pritaikyti jau turimas ir naujai sužinotas giluminio mokymosi ir dirbtinio intelekto žinias: „Nepamirštamas jausmas – pirmą kartą pamatyti į tikrąsias panašias modelio nuspėtas sklypų ribas“.

Kaip teigia komisijos atstovas Andrius Plečkaitis, „CosmoGenesis“ komanda sprendė išties sudėtingą iššūkį, susijusį su tiksliu ir mažiau išteklių reikalaujančiu pasėlių plotus fiksuojančių palydovinių vaizdų atpažinimu. Tam atsirinko, išsiaiškino ir panaudojo naują mašininio mokymosi algoritmą, ir nepaisant to, kad dalis komandos neatlaikė itempto tempo – užbaigė pradėtą darbą iki galo.”

Nugalėjusios komandos partnerių – įmonės UAB „Geomatrix“ – atstovas Nerijus Misiūnas džiaugiasi komandos darbu: „Merginas galima pagirti, kad neišsigando užduoties ir likę dviese jos pasiekė beveik maksimumą. Jos dirbo labai savarankiškai, nes neturint galimybių gyvai bendrauti, sunku spręsti iškilusias problemas. Per šį laikotarpį merginos tikrai gavo labai daug naudingų žinių, kurias, tikiuosi, toliau gilins ir galės pritaikyti ateityje rašydamos baigiamuosius mokslų darbus.“

Inovacijų dirbtuvės – tai 2 mėnesių kūrybinė praktika studentams. Dirbtuvių metu studentų komandos kartu su įmonės atstovu vysto arba tobulina įmonės iškeltą naujo produkto arba paslaugos idėją. Įmonės siūlo spręsti joms aktualias problemas, kurių sprendimas po praktikos gali būti realiai įgyvendinamas. Artimiausias Inovacijų dirbtuvių sezonas prasidės rudenį, tačiau įmonės ateinančiam sezonui iššūkius gali pateikti jau dabar. Visą reikiamą informaciją rasite  www.inovacijudirbtuves.lt įmonių skiltyje.