Technologijos
2022 01 17 VITP

Sėkmingai į kosmosą pakilo 3 NanoAvionics kurti palydovai

2022 metai įmonei NanoAvionics prasidėjo itin sėkmingai – sausio 13 dieną „SpaceX“ raketa-nešėja „Falcon 9“ į Saulės sinchroninę orbitą (SSO) iškėlė tris skirtingo dydžio mažuosius palydovus („ETV-A1“, „DEWA-SAT 1“, „Hypso-1“). Kol kas – tai rekordinis tuo pačiu metu pakilusių į kosmosą įmonės klientams sukurtų palydovų skaičius.

Ši diena tapo ypatinga, nes vienas iš trijų pakilusių į kosmosą palydovų (16U dydžio palydovas) tiesiogiai transliuos itin didelės raiškos vaizdus iš kosmoso ir tai bus pirmasis pasaulyje mažasis palydovas, realiuoju laiku pateikiantis tokius išsamius Žemės vaizdus.

Straipsnis: BNS

Nuotrauka: NanoAvionics

 

Trumpai apie įmonę:

NanoAvionics yra vienintelis mažųjų palydovų gamintojas ir palydovinių misijų tiekėjas Baltijos šalyse. Lietuvoje startavusi įmonė šiuo metu turi 5 padalinius JAV, Europoje bei UK, o komanda yra įgyvendinusi daugiau nei 80 mažųjų palydovų misijų bei susijusių projektų. VITP įsikūręs padalinys yra pagrindinė įmonės strateginis, gamybos, tyrimų, bei palydovų valdymo centras tiekiantis mažuosius palydovus ir misijų paslaugas NASA. ESA, Thales Alenia Space, MIT, SEN bei kitoms organizacijoms visame pasaulyje.