Klasteriai
2024 01 31 VITP

Sėkmingai įgyvendintas Photonics4Industry projektas

VšĮ Visorių informacinių technologijų parko koordinuojamas lazerinio mikroapdirbimo klasteris Toolas apjungiantis įmones ir organizacijas, veikiančias lazerių ir šviesos technologijų, informacinių ir kosminių technologijų, robotikos ir elektronikos technologijų srityse, nuo 2022 m. 2024 m. vasario mėn. dalyvauja tarptautiniame projekte „Photonics4Industry“, kurio metu suvienijami penki Europos (Austrija, Lietuva, Prancūzija, Suomija, Vokietija) fotonikos sektoriaus klasteriai skatinant jų tarpusavio bendradarbiavimą.

Svarbiausios veiklos:

  • Tvarios strategijos ir jos įgyvendinimo gairių kūrimas: buvo atlikta partneriaujančių klasterių analizė; sukurtas skaitmeninio įrankio „Matchmaking Tool“ konceptas tarpklasterinio bendradarbiavimo skatinimui.
  • Klasterio valdymo kokybės gerinimas bei klasterio individualių ir projekto partnerių bendrų paslaugų kūrimas: buvo atlikta klasterio vidaus paslaugų analizė ir dalyvauta tiksliniuose renginiuose.
  • Įvyko „ClusterXchange“ įmonių tinklaveikos mainai renginio „Baltic Photonics 2022“ metu su „Photonics Finland“ klasteriu.
  • Žinomumo ir tikslinių auditorijų pasiekiamumo didinimas, įskaitant komunikaciją su projekto partneriais, klasterių nariais ir rinkodarą socialiniuose tinkluose.

Projekto veikloms pristatyti – parengtas reprezentacinis filmukas.