Klasteriai
2023 07 21 VITP

Sensmetry tapo Kosmoso technologijų klasterio nariu

2023 m. liepos 17 d. UAB Sensmetry pasirašė prisijungimo prie Kosmoso technologijų klasterio sutartį ir tapo šio klasterio nariu.

Sensmetry yra Lietuvoje lyderiaujanti įmonė kompiuterizuotų inžinerinių sistemų  (cyber-physical)  patikimumo ir rizikų valdymo srityje. Pagrindinė Sensmetry rinka yra globali, didžioji dalis paslaugų teikiama kosmoso pramonei. Lietuvoje Sensmetry konsultuoja kosmoso sektoriaus įmones, yra apdovanota Nacionaliniu standartizacijos prizu už indėlį, kuriant tarptautinius standartus.

Lietuvos kosmoso technologijų klasteris (toliau – LKTK) jungia Lietuvos įmones veikiančias ir vystančias kosmoso technologijų sritį. LKTK įkurtas 2021 m. Visorių informacinių technologijų parke susibūrus 4 įmonėms – „Kongsberg NanoAvionics“ (buv. „NanoAvionics“), „Geomatrix“, „Blackswan Space“ ir Elsis Pro, a Novian Group. Bendruomenės kompetencijos apima mažųjų palydovų projektavimą ir gamybą, misijų simuliaciją ir projektavimą, palydovinių duomenų apdirbimą ir analizę bei įvairius programinius sprendimus. Savo paslaugas įmonės teikia tiek valstybinėms institucijoms, tiek privatiems Lietuvos ir užsienio klientams. Klasterio misija – apjungiant narių kompetencijas suteikti galimybes vystyti kosmoso technologijų verslą Lietuvoje ir užsienyje randant naujus užsakovus ir skatinant kosmoso technologijų taikymą regioniniu ir nacionaliniu mastu.

Klasterio koordinatorius: Visorių informacinių technologijų parkas.