Renginiai
2020 08 14 VITP

Spalio 2-4 d. vyks Space Apps Vilnius hakatonas

Šių metų spalio 2-4 d. jau antrą kartą Lietuvoje vyks tarptautinis NASA Space Apps Challenge hakatonas. Tai 48 val. trukmės virtualus renginys vyksiantis vienu metu visame pasaulyje. Hakatono metu komandos dirbs su atvirais ir nemokamais NASA duomenimis ir spręs aktualias Žemės ir kosmoso problemas. Hakatono metu sukuriamų sprendimų spektras itin platus: algoritmai, kompiuteriniai žaidimai, programėlės, edukacinės programos, inžineriniai sprendimai ar įrenginiai, ateities kosmoso misijų populiarinimo sprendimai, ir pan.

Hakatone dalyvauti kviečiami programuotojai, dizaineriai, inžinieriai, mokslininkai, inovatoriai, technologijų ekspertai ir visi kosmoso technologijų entuziastai. Dalyvavimas hakatone nemokamas. Hakatono registracija dalyviams bus atvira rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.

Hakatono dalyviai pasirinkę dominantį iššūkį gaus prieigą prie susijusių atvirų NASA duomenų, atitinkamos srities ekspertų bei mentorių konsultacijų, video mokymų. NASA Space Apps tarptautiniai partneriai yra Booz Allen Hamilton, Mindgrub, SecondMuse ir NASA Open Innovation Applied Sciences Program, kurie renginio dalyviams kiekvienais metais suteikia galimybę naudotis jų ištekliais iššūkių sprendimui.

Geriausi sprendimai bus apdovanoti, o prizai bus paskelbti vasaros pabaigoje.

NASA Space Apps Challenge – tai jau 9-erius metus vykstantis NASA inkubatoriaus inovacijų programos renginys visame pasaulyje. 2019 m. įvyko 225 Space Apps renginiai 71 šalyje, kurie pritraukė daugiau nei 29 000 dalyvių. Praėjusių metų hakatone Vilniuje dalyvavo apie 100 dalyvių susibūrusių į 17 komandų.

Organizatorius: Visorių informacinių technologijų parkas (VITP) – tai inovacijų bendruomenė, vienijanti aukštųjų technologijų įmones, tarp jų ir NanoAvionics – vienintelę Lietuvoje mažųjų palydovų gamintoją. VITP yra kosmoso technologijų ambasadorius ir renginių NASA Space Apps Challenge organizatorius Lietuvoje.

Naujausią informaciją apie Space Apps renginius Lietuvoje sekite Space Apps Vilnius Facebook paskyroje.