Inovacijų dirbtuvės
2022 09 26 VITP

Studentai kviečiami rinktis iššūkius!

Kviečiame studentus šį rudenį dalyvauti Inovacijų dirbtuvėse – 2,5 mėn. inovacijų praktikoje. Kartu su 2 – 4 studentais ir įmonės atstovu vienoje komandoje kursi arba tobulinsi naujus produktus ir paslaugas. Šios dirbtuvės skirtos įvairių sričių studentams, kurie ieško įdomios praktikos, nori išsirinkti baigiamojo darbo temą, papildyti savo CV unikalia patirtimi pagal specialybę, susipažinti su ateities darbdaviais, išbandyti save dominančioje srityje ir išmokti dirbti komandoje.
Inovacijų dirbtuvės vyks hibridiniu būdu – nuspręsite su komanda ir įmonės atstovu. Viso proceso metu tau padės Inovacijų dirbtuvių fasilitatorė.

Tinklalapyje https://inovacijudirbtuves.lt/studentams paskelbti 2022 m. rudens sezono įmonių iššūkiai. Rinkis iš 9 iššūkių ir 8 įmonių, ir užsiregistruok.
Registracijas priimame iki spalio 14 d
Inovacijų dirbtuvės vyks spalio 17 d. (prasidės įvadiniai susitikimai su įmonėmis)  – 2023 m.  sausio 12 d. (įsiterpia Kalėdų atostogos)

Iššūkiai, jų aprašymai ir pageidaujamų studijų programų studentai:

 • Virtualus fotonikos produktų stendashttps://bit.ly/3RzR4jx  (Dizainas, programavimas, rinkodara)
 • Tiltų ir viadukų monitoringo sprendimaihttps://bit.ly/3RCvcUB  (Statybos inžinerija, tiltų inžinierija, geodezija, mechanikos inžinerija)
 • Vilniaus TV bokšto laisvų patalpų ir erdvių įveiklinimas https://bit.ly/3RtDQVr (Komunikacija, vadyba, reklama, IT, architektūra, grafinis dizainas ir pn.)
 • Integral Biotics™ psichobiotikų (probiotikai psichologinei sveikatai gerinti) įvedimas į Lietuvos rinką https://bit.ly/3QAGRSL(Psichologija, verslo (fokusas e-komercijai), prekės ženklo ir reklamos vadyba)
 • Dvigubos paskirties ultravioletinės dezinfekcijos prietaiso komercinimo strategija https://bit.ly/3TULhGV (Marketingas, technologijų vadyba, inžinerija, gamtos ir sveikatos mokslai).
 • PET butelių dezinfekavimas gamybinėje linijoje https://bit.ly/3dbpnOV(Pramonės automatika, elektronika, mechanikos inžinerija, fizika)
 • Individualių medžių išskyrimas, jų tipo ir matmenų nustatymas naudojant nuotoliniu būdu surinktus duomenis ir GIS priemones https://bit.ly/3d2N8IY (Technologijos mokslai, Gamtos mokslai, miškininkystės ir biologijos žinios)
 • „Femtika“ produktų bei paslaugų informacijos SEO optimizavimas interneto svetainei https://bit.ly/3B6DblT (Technologijų komunikacijos studentai, fizikai, chemikai, biotechnologai)
 • Virtualus, interaktyvus edukacinis užsiėmimas mokiniui https://bit.ly/3eMJD9Z (Gamtos, tiksliųjų mokslų, IT, edukologijos, komunikacijos, kūrybinių industrijų ir visi besidomintys šia tematika studentai)

Praktikoje vyksta šios veiklos:

 • Susitikimai su įmone. Juose dalyvauja visi komandos nariai, įmonės atstovas ir fasilitatorius (žmogus, kuris padeda išsikelti tikslus ir jų siekti). Susitikimai vyksta 1 kartą per savaitę, trunka 1,5 – 2 val. Studentai gali rinktis jiems tinkamus laikus.
 • Bendros komandų dirbtuvės. Tai 4-5 bendri visų komandų renginiai, kurių metu pristatomi ir praktiškai išbandomi verslo ir produkto vystymo, sprendimų pristatymo įrankiai. Galutiniame renginyje išrenkama 1 arba 2 komandos nugalėtojos, kurios pasidalina piniginį prizą.
 • Savarankiškas komandos darbas.Studentai laisvai renkasi laiką ir vietą, kada ir kur atlikti numatytas komandoje užduotis.

 

Inovacijų dirbtuvės – tai 2 mėnesių kūrybinė praktika studentams. Dirbtuvių metu studentų komandos kartu su įmonės atstovu vysto arba tobulina įmonės iškeltą naujo produkto arba paslaugos idėją. Įmonės siūlo spręsti joms aktualias problemas, kurių sprendimas po praktikos gali būti realiai įgyvendinamas.

Daugiau informacijos: inovacijudirbtuves.lt