Technologijos
2024 04 23 VITP

UAB Geomatrix kovai su klimato kaitos iššūkiais kurs žemės stebėjimo įrankį

Europos kosmoso agentūra (EKA) inicijavo projektą, skirtą Baltijos jūros regionui (Baltic GTIF) kovoti su klimato kaitos iššūkiais. Šis projektas yra vienas iš EKA strateginių tikslų, skirtų naudoti kosmoso sektoriaus pajėgumus bei technologijas kovoje su klimato kaitos pokyčiais, projektu siekiama sukurti skaitmeninį įrankį, kuriame būtų talpinama aktuali, lengvai suprantama bei visiškai nemokama palydovinių žemės stebėjimo duomenų informacija.

Projekto metu bus sukurtos mažiausiai penkios palydovinių žemės stebėjimo duomenų pritaikymo paslaugos, skirtos viešajam sektoriui:

  • karščio zonų miestuose stebėjimas,
  • pastatų šilumos izoliacija,
  • miškų monitoringas,
  • išmetamo anglies dioksido skaičiavimas
  • priemonė, skirta padėti ūkininkams prisitaikyti prie ekstremalių klimato sąlygų  auginant žemės ūkio produkciją.

EKA GTIF iniciatyva bus įgyvendinama Baltijos jūros regiono šalyse, pradedant Lietuva, vėliau tęsiant darbus Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje ir Lenkijoje. Tam pasirinktas penkių įmonių konsorciumas:

  • „OHB Digital Connect GmbH“ ir „OHB Digital Services GmbH“ (Vokietija)
  • „EOX IT Services GmbH“ (Austrija)
  • UAB „Coetus“ ir UAB „Geomatrix“ (Lietuva)

Ilgametę patirtį kompleksiniame aplinkos monitoringe sukaupusi UAB „Geomatrix“ komanda pagrindinį vaidmenį projekte atliks stebėdama žemės ūkio pasėlius, taip padedant žemės ūkio produkciją auginantiems ūkininkams prisitaikyti prie su klimato kaita susijusių pokyčių.

Daugiau informacijos apie projektą: 15min

VšĮ Visorių informacinių technologijų parke įsikūrusi įmonė „Geomatrix“ teikia specializuotas palydovinės informacijos paslaugas – gaunamus palydovinius duomenis susitemina ir pateikia faktinius duomenis susijusius su augalais ar dirbama žeme, miško plotais ir kt. Įmonė yra Lietuvos aerokosmoso asociacijos ir Europos palydovinės informacijos įmonių asociacijos (EARSC) narė ir aktyviai dalyvauja šių visuomeninių organizacijų veikloje. Daugiau informacijos: žemės stebėjimo paslaugos iš kosmoso.