Renginiai
2020 03 03 VITP

UAB „Optogama“, UAB „ADOS-Tech“ bei MB „Cognitio“ sėkmė „Photonics West“ parodoje JAV

2020 m. vasario 1-6 dienomis JAV vyko „Photonics West“ – didžiausia JAV vykstanti fotonikos ir lazerių sektoriaus tarptautinė paroda, taip pat laikoma ir didžiausia šio sektoriaus paroda. Šioje parodoje, kuri vyko San Francisko „Mascone“ parodų centre, apsilankė daugiau nei 20 000 lankytojų. Iš viso parodoje savo produktus pristatė 1 350 parodos dalyvių iš viso pasaulio, tarp kurių – UAB „Optogama“ ir UAB „ADOS-Tech“ iš VšĮ Visorių informacinių technologijų parko.

UAB „Optogama“ ir UAB „ADOS-Tech“ atstovai džiaugiasi, kad įmonių stendus parodoje aplankė daugiau nei 200 lankytojų, gauta virš 100 užklausų dėl įmonių gaminamos produkcijos bei naujai kuriamų produktų iš P. Korėjos, JAV, Japonijos, Kinijos, Taivano, Indijos, UK ir daugumos kitų Europos šalių. Įmonių vadovai T. Lipinskas ir R. Grikšas teigia, kad ši paroda buvo itin sėkminga, nes susitikimų metu buvo užmegzti svarbūs kontaktai ne tik su mokslo ir tyrimų institucijomis, tokiomis kaip Livermoro nacionaline laboratorija, Bazelio ir Stanfordo universitetai, bet ir su svarbiais industriniais partneriais JAV, Japonijoje, Prancūzijoje ir Kanadoje.

„Photonics West“ parodoje taip pat lankėsi ir galimybės susipažinti su konkurentų kuriamais produktais nepraleido MB „Cognitio“ vadovas T. Kildušis: „Be to, kad tai puiki vieta susitikti su esamais klientais ir partneriais, užmezgėm ir naujų kontaktų su JAV, P. Korėjos kompanijomis. Planuojam, kad keletas iš jų per ateinančius pusę metų pavirs sutartimis“.  Įmonės vadovas džiaugiasi, kad nuvykus į JAV, pavyko aplankyti keletą potencialių klientų Silicio slėnyje, o padarę produkto demonstraciją su kliento turima įranga – iškart gavo užsakymų. Papildomai MB „Cognitio“ atstovai apsilankė ir MD&M West medicinos rinkai skirtoje parodoje Los Andžele: „Parodą įvertinom, kaip tinkamą mums ir planuojame kitais metais ten dalyvauti su savo stendu“.

 

Trumpai apie parodoje dalyvavusias įmones:

UAB „Optogama” – įmonė kuria, projektuoja ir komercializuoja lazerinius šaltinius bei optinius įrenginius medžiagų apdirbimo, mašininės regos, optinių komunikacijos sistemų bei moksliniams taikymams. Optogama kompanijos naujas projektas „4Lasers“ kartu siūlo aukštos kokybės lazerių priedų, optinių elementų bei įvairių kristalų tiekimą.

UAB „ADOS-Tech“ – įmonė kuria ir gamina regimosios ir infraraudonosios spektrinės srities optinių technologijų ir optinių atvaizdavimo įrenginius bei objektyvus, juos integruoja į sistemas, vykdo mokslinius tyrimai ir eksperimentinę plėtrą. Įmonėje dirbanti tyrėjų ir inžinierių komanda turi daugiau nei 10 metų patirties atliekant lazerinių ir optoelektroninių sistemų tyrimus, kuriant naujus optinius produktus, juos projektuojant ir gaminant. Įmonė rinkai siūlo infraraudonosios optinės srities produktus lazerių ir lazerinių produktų gamintojams bei mokslininkams ir projektuoja bei gamina elektrooptonius bei termovizorinius prietaisus civilinei rinkai.

MB „Cognitio” – programinės įrangos lazerinių sistemų valdymui kūrimas. Lazerinis apdirbimas apima platų spektrą skirtingų procesų, nuo lazerinio pjovimo iki graviravimo ar markiravimo, todėl kuriama programinė įranga palengvina apdirbimo proceso valdymą. Šiuo metu rinkoje esanti įranga yra valdoma naudojant mašininio kodo konverterius, kurie yra pritaikomi rankiniu būdu, šis valdymo būdas nesuteikia galimybės efektyviai valdyti dviejų skirtingų įrangos tipų: galvonometrinių skenerių ir pozicionavimo stalų kartu. Tuo tarpu kuriama programinė įranga prisidės prie šio proceso optimizavimo, todėl bus galima pagaminti sistemą, išnaudojant galvonometrinių skenerių greitį ir pozicionavimo stalų eigą. Taip pat kuriama įranga suteiks galimybę sumažinti laiko kaštus nuo brėžinio iki galutinio pagaminto produkto kelis kartus ir padidinti vizualinę kokybę.