Verslas
2024 06 01 VITP

„Unmanned Defense Systems“ suteikta 3,2 mln. eurų investicijų

Unmanned Defense Systems“ yra pažangių spiečiaus technologijų sprendimų įmonė, daugiausia dėmesio skirianti dirbtiniu intelektu pagrįstai bepiločių orlaivių spiečiaus integracijai su šiuolaikinėmis mūšio lauko valdymo sistemomis (BMS). UDS taip pat sukūrė savo bepiločių orlaivių (UAV) parką, pradedant žvalgybiniais fiksuoto sparno bepiločiais orlaiviais „Partisan“ ir baigiant koviniais oro dronais bei FPV. Ėmonės turimas unikalios patirties rinkinys ir pažangių dirbtinio intelekto, robotikos ir kosmoso technologijų kompetencijų sintezė leidžia komandai gerokai aplenkti savo konkurentus.

Patyrę aviacijos ir kosmoso industrijų verslininkai, pasiekę įspūdingų rezultatų kuriant ateities technologines inovacijas – Vytenis Buzas, vienas iš pirmojo lietuviško palydovo „Lituanica SAT-1“ kūrėjų ir kosminės misijos vadovas, ir Ernestas Kalabuckas, „Geriausias technologijų vadovas Lietuvoje 2022 metais“, – užims aukščiausias UDS vadovų pozicijas ir asmeniškai investuoja 1,1 mln. eurų.

Rizikos kapitalo fondas „Coinvest Capital“ kartu su 7 akredituotų verslo angelų grupe ir 1 angelų sindikatu, kurį sudaro 41 privatus finansuotojas, investuoja iš viso 1,6 mln. eurų, kur fondo dalis sudaro 0,9 mln. eurų. Papildoma 0,5 mln. eurų akcijų emisija per ateinančius kelis mėnesius rezervuota potencialiems tarptautiniams investuotojams, turintiems dvejopos paskirties ir gynybos industrijos patirtį.

Investicijos bus nukreiptos į tolesnį unikalių spiečių valdymo technologijų kūrimą, bepiločių orlaivių autonomijos ir tarpusavio sąveikos tobulinimą, prisidedant prie NATO karinių pajėgumų stiprinimo ir suderinimą su XXI a. karybos reikalavimais.

Plačiau: Coinvest Capital