Verslas
2023 11 14 VITP

Visorių IT parkui – 21!

VITP istorija prasidėjo nuo Matematikos ir informatikos instituto mokslininkų iniciatyvos įkuriant pirmuosius Visoriuose IT verslo startuolius. Vizija ir užsibrėžto tikslo siekimas sukurti startuolių bendruomenei galimybes augti paskatino ieškoti tam tinkamos erdvės Vilniuje paieškoms, privačių investicijų pritraukimui bei projektams papildomam finansavimui gauti. Vizija buvo išplėtota ir išaugo į pastato statybas bei įmonių BOD Group, Biotechpharma, Viltechmeda (kurios vykdo biotechnologijų, atsinaujinančios energetikos, medicininės įrangos kūrimo procesus bei gamybą), įsikūrimą šalia.

Bėgant metams atliepdami VITP bendruomenės poreikį įkūrėme fotonikos ir kosmoso technologijų klasterius, didžiuojamės jau 4 metus iš eilės organizuodami Lietuvoje kosmoso technologijų populiarinimui bei VITP bendruomenės būrimui ir stiprinimui skirtus hakatonus (Nasa Space Apps ir ActInSpace). Tikslingo darbo dėka Visoriuose iškilo mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro pastatas bei buvo pasirašyta sutartis su Europos kosmoso agentūra (ESA), kurios pagrindu Lietuvoje įsikūrė Europos kosmoso agentūros verslo inkubatorius.

Šiandien Visorių IT parkas – apjungiantis nuo startuolių iki 30+ metų skaičiuojančių IT, mokslo ir edukacinės leidybos, fotonikos ir kosmoso technologijų veiklas vykdančias įmones bei kartu su jomis augantis.

Dėkojame VITP bendruomenės nariams, kad esate kartu!