Infrastruktūra
2022 06 30 VITP

Visoriuose – MTEPI centras

2021 m. pavasarį pradėtos ir per metus užbaigtos mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro statybos, kurias vykdė UAB „Naresta“, pastatą projektavo – UAB „Unitectus“ architektas Tumas Mazūras. Per šį laiką Visoriuose iškilo šešių aukštų ir 6649,30  kv.m. ploto pastatas, kuriame įrengtos laboratorijos, padidintos švaros, testavimo ir bandymų, prototipų kūrimo patalpos, skirtos lazerinių ir optinių technologijų, fotonikos bei kosmoso sektorių įmonėms.

Atsižvelgiant ir įgyvendinant pastato eksterjero ir spec. patalpų poreikius, buvo naudojamos inovatyvūs ir tik šiam pastatui pritaikyti sprendimai: pastato fasadų apdailai naudotos „sumuštinio“ tipo plokštės, montuojant jas vertikaliai, tvirtinant į perdangas buvo sukonstruoti individualūs, netipiniai ir tik šiam projektui pritaikyti mazgai, kad būtų užtikrinta pastato energetinė A+ klasė. Įrengiant laboratorijas, padidintos švaros, testavimo ir bandymų patalpas buvo svarbu tinkamai įrengti grindis (bei jų pagrindus) bei sukurti specifinius reikalavimus atitinkantį mikroklimatą, todėl buvo pasirinktas tinklu ir fibra armuotų smėlbetonio grindų su pagrindu, kuriam įrengtas hidroizoliacijos sluoksnis, taip pat polistireno ir akmens vatos sluoksniai bei ŠVOK sprendimai, kurie padėjo rangos darbus atlikti itin greitai, laikantis aukštų kokybės reikalavimų.

Pagal vykdomą naujo plėtros etapo sutartį su Ūkio ministerija, iki 2025 metų VšĮ „Visorių informacinių technologijų parkas“ kartu su privačiais investuotojais iš aukštųjų technologijų sektoriaus tarp Geležinio Vilko g. ir Mokslininkų g. pastatys tris naujus MTEPI centrus.

 

Daugiau informacijos straipsnyje: Structum