Inovacijų dirbtuvės
2023 09 18 VITP

VITP kviečia studentus rinktis įmonių iššūkius

Kviečiame studentus šį rudenį dalyvauti Inovacijų dirbtuvėse – 2 mėn. inovacijų praktikoje. Kartu su kitais 2 – 4 studentais ir įmonės atstovu vienoje komandoje kursi arba tobulinsi naujus produktus ir paslaugas. Šios dirbtuvės skirtos įvairių sričių studentams, kurie ieško įdomios praktikos, nori išsirinkti baigiamojo darbo temą, papildyti savo CV unikalia patirtimi pagal specialybę, susipažinti su ateities darbdaviais, išbandyti save dominančioje srityje ir išmokti dirbti komandoje.
Inovacijų dirbtuvės vyks hibridiniu būdu – nuspręsite su komanda ir įmonės atstovu. Viso proceso metu tau padės Inovacijų dirbtuvių fasilitatorė.

Tinklalapyje https://inovacijudirbtuves.lt/studentams paskelbti 2023 m. rudens sezono įmonių iššūkiai. Rinkis iš 11 iššūkių ir 9 įmonių, ir užsiregistruok. Registracija vyksta iki spalio 5 d.

Inovacijų dirbtuvės vyks spalio 12 d. (prasidės įvadiniai susitikimai su įmonėmis) – 2023 m.  gruodžio 14 d. baigiamasis renginys

Iššūkiai, jų aprašymai ir pageidaujamų studijų programų studentai:

 • Metalas – kuras varikliams – kosmose  https://byt.lt/kXceJ (aviacijos inžinerijos, mechanikos inžinerijos, elektronikos inžinerijos, fizikos ir chemijos studentai)
 • Globali interaktyvi verslo angelų, startuolių patarėjų (advisorių) bei startuolių duomenų bazė  https://byt.lt/YagTD (dirbtinio intelekto, duomenų mokslo, ekonomikos, finansų, verslo bei programavimo (pageidautina dirbantys su Python, JavaScript ir React) studentai)
 • Antžeminės ryšio stoties modulis skirtas bepiločio orlaivio valdymui https://byt.lt/NLAhe (mokantys dirbti SolidWorks projektavimo programa, turintys pagrindines elektronikos žinias studentai)
 • Popieriaus perdirbimas (valymas) naudojant ultra trumpų impulsų lazerinę spinduliuotę‎ https://byt.lt/kNmOj (medžiagų mokslo/fizikos, mechanikos inžinerijos, elektronikos inžinerijos studentai)
 • Prekinio ženklo pavadinimo (Brand Name) ir vizualikos sukūrimas optinių elementų produktų kategorijai – ‎ https://byt.lt/Ob4Gq (rinkodaros, tačiau  tai gali būti ir bet kurių studijų žmonės, turintys kūrybinių gebėjimų, grafinio dizaino studentai)
 • Dirbtino intelekto pritaikymas restoranų rezervacijų sistemose https://byt.lt/wgNwh (dirbtinio intelekto, programų sistemų ir kt. studentai)
 • Nematomas šviesos ryšio kanalas https://byt.lt/zkvDf (elektronikos, telekomunikacijų, fizikos, matematikos ir programavimo studentai)
 • AI/ML įrankiai sistemų integracijoms automatizuoti https://byt.lt/kKvPB (dirbtinio intelekto, programų sistemų)
 • Įkvėpk technologijų parko vidaus ir lauko erdvėms gyvybės https://byt.lt/EMZ1j (architektūros, interjero dizaino, grafikos, multimedijos dizaino, landšafto ir kt.studentai)
 • LaserTech atvirų durų diena moksleiviams https://byt.lt/iqE4E (socialinių mokslų, renginių organizavimo, vadybos, fizikos, šviesos technologijų mokslų, psichologijos/edukologijos studentai)
 • Dirbtino intelekto pritaikymas duomenų analizei ir ataskaitų formavimui  https://byt.lt/L23Z0 (duomenų mokslo, dirbtinio intelekto, programų sistemų studentai)

 

Praktikoje vyksta šios veiklos:

 • Susitikimai su įmone. Juose dalyvauja visi komandos nariai, įmonės atstovas ir fasilitatorius (žmogus, kuris padeda išsikelti tikslus ir jų siekti). Susitikimai vyksta 1 kartą per savaitę, trunka 1,5 – 2 val. Studentai gali rinktis jiems tinkamus laikus.
 • Bendros komandų dirbtuvės. Tai 4-5 bendri visų komandų renginiai, kurių metu pristatomi ir praktiškai išbandomi verslo ir produkto vystymo, sprendimų pristatymo įrankiai. Galutiniame renginyje išrenkama 1 arba 2 komandos nugalėtojos, kurios pasidalina piniginį prizą.
 • Savarankiškas komandos darbas. Studentai laisvai renkasi laiką ir vietą, kada ir kur atlikti numatytas komandoje užduotis.