Studentų kuriami sprendimai pritaikomi ir kosmose, ir po vandeniu
Spalio antroje pusėje įvadiniais susitikimais tarp įmonių ir studentų komandų prasidėjo 23-ias Inovacijų dirbtuvių programos sezonas.
Šiame sezone dalyvauja 9 inovatyvius produktus kuriančios ar tobulinančios įmonės ir 38 studentai iš 3 Lietuvos aukštųjų mokyklų (KTU, VU ir VILNIUS TECH) bei 16 studijų programų.
Šį rudenį Inovacijų dirbtuvės tęsia glaudų bendradarbiavimą su Kauno technologijos universitetu – įmonėms suteikiama galimybė dirbti su 31 KTU talentų akademijos GIFted ir SKILed Fintech programos antrakursiu.
Studentų komandų kuriami sprendimai:
- Komanda „CO2nvert” kuria nešiojamą įrenginį, gebantį paversti CO2 į naudingas chemines medžiagas, kaip etanolis ir metanolis.
- Komanda „Nežinomybė“ siekia atnaujinti Etnokosmologijos muziejaus „Nežinomybės“ salę bei ją transformuoti į įvairioms amžiaus žmonių grupėms patrauklią ir įdomią erdvę.
- Komanda „Lapuočiai“ kuria dronų maršrutų planavimo programą, naudojant ArcGis Pro bei Cellular Expert programinę įrangą, kuri atsižvelgtų į drono ir radarų parametrus.
- Komanda „Matyk smėlį“ kuria diagramų generatorių iš SysML v2 modelio grafų kompiuterio atmintyje. Kitaip tariant, įrankį, kuris verčia parašytą SysML v2 kodą į diagramas.
- Komanda „Paulius ir draugai“ kuria sistemą povandeninių autonominių dronų valdymui, naudojant pigią žaidimų vairalazdę vietoje brangių komercinių siųstuvų.
- Komanda „Komanda UX“ siekia pagerinti įmonės Reiz Tech produkto Skillit kompetencijų vertinimo formos vartotojo patirtį, padarant ją efektyvią ir patogią naudotojui.
- Komanda „Žemdirbiai“ taiko Sentinel-1 palydovo duomenis žemės ūkio stebėsenai.
- Komanda „Hallo efektas“ modeliuoja Hallo variklio magnetinę sistemą, simuliuoja variklyje esančius magnetinius laukus bei judančias daleles, ieško optimalios magnetinės konfigūracijos ir siekia sukurti suprojektuotą ritę realybėje pasitelkiant 3d spausdinimą bei pamatuoti jos kuriamus magnetinius laukus.
- Komanda „ELA“ kuria mokslinių publikacijų duomenų srauto analizę, su kuria galima bus paprasčiau nustatyti, kiek reikės rankinio darbo.
Šio sezono iššūkiai studentams ir juos iškėlusios įmonės – partneriai:
- Nešiojamas įrenginys, gebantis CO2 paversti į reikalingas chemines medžiagas. Partneris – UAB „Deep Scientific“
- „Nežinomybės“ salės konceptas Lietuvos etnokosmologijos muziejuje. Partneris – Lietuvos etnokosmologijos muziejus
- Dronų skrydžių maršrutų planavimo sistema. Partneris – UAB „Cellular Expert“
- Sistemų inžinerijos SysML v2 modelių vizualizacija. Partneris – UAB „Sensmetry“
- Sistema povandeninių autonominių dronų valdymui. Partneris – UAB „Unmanned Dynamics“
- UX/UI dizainas ir/arba paprastas HTML/CSS prototipas kompetencijų vertinimo formai.
Partneris – UAB Reiz Tech\ - Sentinel-1 palydovo taikymas žemės ūkio stebėsenai. Partneris – MB „Spatialis“
- Kosminio palydovo Hallo variklio magnetinė sistema. Partneris – UAB „Uvireso“
- Mokslinių publikacijų duomenų srauto vystymas. Partneris – BĮ UAB „VTEX“
Visus komandų sukurtus sprendimus išvysime gruodžio 19 d. baigiamajame Inovacijų dirbtuvių renginyje.
Trumpai apie Inovacijų dirbtuves:
VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas jau dvyliktus metus vykdo Inovacijų dirbtuvių programą, kuri skirta įmonėms, norinčioms gauti įžvalgų ir idėjų kuriant naujus arba tobulinant esamus produktus ir paslaugas, susipažinti su gabiais ir motyvuotais studentais.