Renginiai
2021 09 17 VITP

Įvyko jau 3-ioji Baltic Photonics konferencija

Vakar įvyko jau 3-čia lazerinio mikroapdirbimo klasterio TOOLAS organizuojama Baltic Photonics B2B konferencija. Šių metu tema – tarpsektorinis fotonikos ir medicinos bendradarbiavimas. Renginio metu pranešimus skaitė 20 lazerių ir medicinos sektorių mokslininkų, įmonių vadovų, inžinierių. Prie renginio prisijungė 90 savo sričių profesionalų iš 18 šalių.

Pranešėjai pristatė, kaip fotonikos/lazerių technologijos, tokios kaip femtosekundiniai lazeriai, submikroninio tikslumo lazeriai, fotonikos jutikliai, spektroskopinis vaizdavimas, optinė mikroskopija ir kita, galima pritaikyti įvairiems medicininiams sprendimams, pavyzdžiui, medicininėms 3D mikrostruktūroms, vėžio diagnostikai/onkologijai, pediatrijai/neonatologijai, operacijoms, histopatologijai, medicinos prietaisų miniatiūrizavimui ir kitiems tikslams.

Aktualiausia konferencijos tema buvo vėžio aptikimas ir gydymas lazerinėmis bei fotonikos technologijomis. Tai sudėtingiausias ir daugiausiai pastangų reikalaujantis fotonikos pritaikymas medicinoje, aktualus ne tik Baltijos šalyse, bet ir visame pasaulyje ir atitinkantis Europos komisijos prioritetus.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie Baltic Photonics– organizatoriams Visoriai Information Technology Park (VITP), OPTOGAMA, partneriams Laser & Engineering Technologies Cluster (LITEK), Baltic Photonics Cluster ir moderatoriams Kristina Ananičienė, Mangirdas Malinauskas ir visiems renginio pranešėjams.

 

Renginio informacija ir programa: https://toolas.eu/baltic-photonics-2021-medlife/

Įrašą galite peržiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=_AtuSNGYmbA