Klasteriai
2020 07 31 VITP

Klasteris Toolas aptarė bendradarbiavimo galimybes su Taivanu

Liepos mėnesio pabaigoje Taivano atstovai susitiko su lazerių mikroapdirbimo klasterio Toolas nariais aptarti bendradarbiavimo galimybes. Taivano delegacijoje dalyvavo Taivano ambasadorius Baltijos šalims Andy Chin, Taivano prekybos centro Lenkijoje direktorė Jasmine Teng ir Taipėjaus atstovas Vokietijos mokslo ir technologijų ministerijoje prof. dr. Yian TAI. Susitikimo metu savo kuriamas inovacijas pristatė Visorių informacinių technologijų parko koordinuojamo klasterio Toolas nariai MB „Cognitio“ (Direct Machining Control), UAB „Evana Technologies“, UAB „Optogama“ ir UAB „Optonas“. Susitikimo dalyviai aptarė dominančias temas, vystomas inovacijas ir projektus, bendradarbiavimo idėjas bei galimybes dalyvauti 2021-ais metais Taivane organizuojamuose renginiuose.

Taivanas, garsėjantis elektronikos, optoelektronikos ir puslaidininkių rinkomis, yra itin perspektyvi eksporto kryptis klasterio Toolas įmonėms. MB „Cognitio“ direktorius Tadas Kildušis mato didelį verslo potencialą Taivano elektronikos ir puslaidininkių rinkose. Jo vadovaujama įmonė kuria programinę įrangą lazerinėms mašinoms, galinčią gerokai paspartinti elektronikos gamybą. Klasterio Toolas nariai turi platų kompetencijų sprektrą lazerių ir fotonikos srityse ir gali pasiūlyti sprendimus biotechnologijų, išmaniosios technikos bei gynybos pramonėms, kurios Taivano vyriausybės yra išskiriamos, kaip prioritetinės inovacijų pramonės šakos.

Klasterio Toolas įmonės tikisi, kad užmegzti kontaktai su Taivano atstovais taps pagrindu bendradarbiavimui ateityje. Įmonės UAB „Optogama“ pardavimų vadovas Aurimas Galinis mano, kad nauji kontaktai gali palengvinti Taivano partnerių bendriems projektams fotonikos srityje paiešką. Pasak įmonės UAB „Optonas“ direktoriaus Ginto Jakubėno, susitikimas leido užmegzti glaudžius dalykinius santykius tolimesniam bendradarbiavimui. Taivano atstovai pakvietė klasterio Toolas narius dalyvauti parodoje „TIMTOS 2021 – Taipei International Machine Tool Show“ Taivane. Šį paroda yra žinoma, kaip pasaulyje pirmaujanti pramonės paroda ir laikoma tramplinu verslo plėtrai Azijos ir pasaulio rinkose. Dalyvavimas šioje parodoje suteiktų galimybę Lietuvos įmonėms užmegzti tiesioginius ryšius su Taivano ir kitų Azijos šalių pramonės atstovais.