Klasteriai
2022 05 03 VITP

Prie klasterio Toolas jungiasi daugiau įmonių

2022 m. pirmasis ketvirtis klasteriui TOOLAS buvo labai derlingas, prie klasterio prisijungė net keli nauji nariai – UAB „Light Conversion“, UAB „Elas“, UAB „Informacinės konsultacijos“, UAB „Protogama“:

  • UAB „Light Conversion“, įkurta 1994 m., yra femtosekundinių optinių parametrinių stiprintuvų (OPA) ir Yb pagrindu veikiančių femtosekundinių lazerinių šaltinių pradininkė. Šiuo metu ji yra viena iš pirmaujančių femtosekundinių lazerių gamintojų pasaulyje. Turėdamas įrodytą kompetenciją lazerių projektavimo ir gamybos srityje, pažangiausius MTEP įrenginius ir glaudžius ryšius su tyrimų programomis, Light Conversion siūlo unikalius sprendimus šiandienos pramonės, mokslo ir medicinos iššūkiams.
  • UAB „Elas“ yra Lietuvos pramoninio ir mokslo reikmėms skirtų lazerinių mikroapdirbimo sistemų projektuotojas ir gamintojas. Labai pritaikytose mikroapdirbimo darbo vietose yra nanosekundžių, pikosekundžių ir femtosekundžių lazeriniai šaltiniai kartu su pažangiu spindulio valdymu, kad būtų pasiektas mikrometro skalės apdirbimo tikslumas ir pakartojamumas.
  • UAB „Protogama” – dinamiška, sparčiai besiplečianti įmonė teikianti kokybiškas frezavimo ir projektavimo paslaugas. Frezavimas ir projektavimas yra neatsiejamas dalykas, todėl įmonė gali pasiūlyti ne tik gaminimą pagal pateiktus kliento brėžinius, bet ir brėžinių sudarymą pagal kliento norus bei konsultavimą.
  • UAB „Informacinės konsultacijos“ papildo klasterį savo ekspertinėmis žiniomis orientuotomis į IT sistemas, jų pasirinkimą, diegimą ir pritaikymą pagal klientų poreikį.

Šios įmonės prisideda prie esamų vertės grandinių ir inicijuoja naujas, o kokybiškos ir puikios mintys klasterio viduje praturtina visų narių požiūrį ir veiklas.