Studentų sukurtas sistemos prototipas įdiegtas logistikos įmonės sandėlyje
Pavasarį kūrybinės praktikos metu pasirinkę spręsti logistikos įmonės „Intrans“ iššūkį „Kaip sujungti į vieną konstrukciją: svarstykles, kameras ir sprendimą teisingai ir tiksliai išmatuojantį krovinio gabaritus?“ du VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto studentai Raimond Šilobrit ir Povilas Nariūnas po praktikos gavo pasiūlymą jų sukurtą sistemos prototipą ištobulinti ir įdiegti įmonės sandėlyje. Spalio pradžioje jau veikiantis sistemos prototipas buvo išbandytas ir pristatytas įmonės darbuotojams.
Ką pavyko nuveikti per šiuos mėnesius dalinasi studentai Povilas Nariūnas ir Raimond Šilobrit: „Surinktas karkasas, ant kurio sujungtos kameros, atsakingos už krovinio fotografavimą, viena atskira kamera, prie įvažiavimo, skanuoja krovinio QR kodą, taip pat karkaso viduryje stovi svarstyklės, o ant galinės sienos kabo svarstyklių svorio indikatorius ir šviesoforas, atsakingas už signalus (QR kodas nuskanuotas/krauti krovinį/pasiimti krovinį). Prijungtas ryškus led apšvietimas. Sistema valdoma JAVA programa, kuriai yra sukurtas UI. Sėkmingai nuskanavus krovinį, t.y., gavus jo svorį, ID ir nuotraukas, duomenys yra išsaugomi PDF formatu ir išsiunčiami tiesiai į „Intrans” interneto puslapį.”
Tomas Urbonavičius, vienas iš UAB „Intrans“ įkūrėjų pasakoja, kad įmonė nuo pat veiklos pradžios siekė išsiskirti logistikos rinkoje, kūrė inovatyvius įrankius kasdieniam darbui, kuriais pati vėliau naudojosi ir juos tobulino. Sunkiausia šiame kelyje buvo ne idėja, užduotis ar jos vykdymas, o tam tinkamos komandos suformavimas. „Sužinoję apie VITP kuruojamą programą Inovacijų dirbtuvės nedvejodami pareiškėme norą dalyvauti ir iškėlėme studentams iššūkį, kurį kuo puikiausiai įgyvendino teisingai tam parinkta studentų komanda. Už puikų komandos atrinkimą esame labai dėkingi VITP, – tai ir lėmė puikų iššūkio rezultatą.“