Verslas
2023 09 23 VITP

Tarptautiniame kosmoso sektoriaus renginyje – dėmesys ESA BIC Lietuva

2021 metais Visorių IT parkas (VITP) inicijavo ESA BIC steigimo procesą, o 2022 m. pabaigoje kartu su ESA (Europos kosmoso agentūra) pasirašė ESA BIC Lietuva įgyvendinimo ir valdymo sutartį. 2023 metais (rugsėjo 27 dieną) Inovacijų agentūros „Space Hub LT“ grupės organizuojamo tarptautinio renginio „Vilnius Space Days“ metu, vyks oficialus ESA BIC Lithuania atidarymas.

ESA BIC Lietuva yra verslo inkubatorius teikiantis paramą startuoliams, veikiantiems arba norintiems veikti kosmoso technologijų srityje arba šių technologijų pritaikyme Žemėje.

Inkubatoriaus pagrindiniai tikslai yra skatinti naujų verslų kūrimą, auginti kosmoso technologijų perdavimą “nekosminėms” sritims, pvz., žemės ūkio, energetikos, sveikatos priežiūros, transporto ir daugybei kitų, sukurti verslo vystymui palankią aplinką, bei skatinti vietinį ir tarptautinį bendradarbiavimą bei žinių mainus.

Ne paslaptis, kad kosmoso sektorius – viena iš labiausiai augančių verslo šakų visame pasaulyje. 2022 m. duomenimis, kosmoso ekonomikos vertė pasaulyje siekė daugiau nei 450 mlrd. JAV dolerių, o iki 2030 m. numatomas augimas iki beveik 740 milijardų JAV dolerių. Šios verslo šakos potencialą siekia išnaudoti ir Lietuva. ESA BIC Lietuva priklauso didžiausiam Europos kosmoso agentūros inkubatorių tinklui Europoje. Tai atveria startuoliams galimybes bendradarbiauti su tarptautiniais partneriais, gauti prieigą prie rinkų ir plėtoti verslą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Inkubatorius veiklą vykdo Vilniuje (VITP) ir Kaune (Tech-Park Kaunas).

ESA BIC Lietuva įgyvendinimui ir inkubatoriaus veiklos koordinavimui vadovauja VITP (VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas), bendradarbiaudama su konsorciumo partneriais: Fizinių mokslų ir technologijų centras, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos inovacijų centras, Tech-Park Kaunas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (Vilnius Tech), Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus universitetas.

Kviečiame skaityti Inovacijų agentūra straipsnį „Vilniuje renkasi kosmoso elitas: padės Lietuvos verslui atrasti kosmoso sektorių“