Verslas
2023 10 02 VITP

Vilniuje atidarytas Europos kosmoso agentūros inkubatorius

2023 m. rugsėjo 27 dieną Inovacijų agentūra „Space Hub LT“ grupės organizuojamo tarptautinio renginio „Vilnius Space Days“ metu, susirinkus svarbiausiems kosmoso srities ekspertams – David Goldman iš „SpaceX“, Joe Cotti iš „Airbus Defence and Space / Intelligence“, Pavel Sobotka iš Frentech Aerospace, Markus Woltran iš Jungtinių Tautų kosmoso reikalų biuro, Luca Del Monte ir Geraldine Naja iš European Space Agency bei kitiems kosmoso srities atstovams – ESA BIC Lietuva vadovė Geda Daškevičiūtė-Lazauskienė kartu su Luca Del Monte iš European Space Agency ir Egle Markevičiūte – Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų viceministre, simboliškos ceremonijos metu, kai paspaudus mygtuką buvo paleista raketa, oficialiai atidarė Europos kosmoso agentūros inkubatorių Lietuvoje. Inkubatorius veiklą vykdo Vilniuje (VITP) ir Kaune (Tech-Park Kaunas).

ESA BIC Lietuva – verslo inkubatorius teikiantis paramą startuoliams, veikiantiems arba norintiems veikti kosmoso technologijų srityje arba šių technologijų pritaikyme Žemėje, kuris priklauso didžiausiam Europos Kosmoso Agentūros inkubatorių tinklui Europoje. Tai atveria startuoliams galimybes bendradarbiauti su tarptautiniais partneriais, gauti prieigą prie rinkų ir plėtoti verslą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Europos kosmoso agentūros inkubatoriaus Lietuvoje įgyvendinimui ir inkubatoriaus veiklos koordinavimui vadovauja VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas, bendradarbiaudamas su partneriais: Fizinių mokslų ir technologijų centrasKauno technologijos universitetasLietuvos inovacijų centrasTech-Park KaunasVilniaus Gedimino technikos universitetas (Vilnius Tech)Vilniaus miesto savivaldybėVilniaus universitetas.