Technologijos
2023 07 18 VITP

VITP įmonių kuriamos technologijos – NATO ir Ukrainos kariams

UAB ADOS-TECH prieš kelerius metus išsikėlė tikslą – sukurti optinę sistemą – prietaisą, kurio viename korpuse būtų sujungtas termovizorius ir naktinio matymo įranga, t.y., sukurta kamera ar ginklų taikikliuose suderintos naktinio matymo ir termovizijos apjungtų technologijų pagalba kariui nereiks bėgti į kažkokią atvirą erdvę ar atidaryti lango, kad prietaisas galėtų pilnaverčiai veikti. Iki šiol yra panašaus veikimo principo sukurtų prietaisų, tačiau jie nėra tokie efektyvūs, nes skiriasi gamybos technologijos. „ADOS-TECH“ komanda nusprendė sukurti ir optikos pagalba išspręsti buvusias tokio tipo prietaiso problemas (papildomi šėšėliai, vaizdo vėlavimas ir pan.) bei kartu užtikrinti, kad prietaisas, kurį naudos karys, būtų ne tik patikimas, bet ir lengvas.

Įmonės sukurtos įrangos gamyba ir testavimu užsiima UAB ADOS PRO – atlieka vibracinius, terminio šoko (kur temperatūra greitai keičiasi nuo -50 iki +60 °C), panėrimo į 30 m gylį bandymus specialiai tam pritaikytuose stenduose. Sukurtos įrangos testavimas taip pat atliekamas ir lauko sąlygomis – Lietuvoje ir įvairiose NATO bloko šalyse (Prancūzijoje, Suomijoje ir t.t.).

Artimiausiu metu „ADOS-TECH“ planuoja užbaigti itin kompaktiško ir didelio jautrumo termovizoriaus bei pašvietimą turinčio naktinio matymo sistemos kūrimą. Abu šie įrenginiai bus vieni kompaktiškiausių rinkoje.

 

Daugiau informacijos apie sukurtą įrenginį ir technologijas: skaityti 15MIN straipsnį