Renginiai
2020 05 27 VITP

VITP kviečia dalyvauti virtualiame NASA Space Apps COVID-19 hakatone

VITP kviečia dalyvauti virtualiame NASA Space Apps COVID-19 hakatone, kuris vyks visame pasaulyje jau šį savaitgalį gegužės 30-31 d. Tai galimybė prisidėti prie COVID-19 iššūkių sprendimo panaudojant atvirus kosmoso agentūrų duomenis. Kviečiami programuotojai, verslininkai, mokslininkai, dizaineriai, komunikatoriai, kūrėjai, inžinieriai, inovatoriai ir visi, kam įdomu, burtis į komandas, konsultuotis su ekspertais bei pasiūlyti pasauliui aktualius sprendimus, susijusius su COVID-19 pandemija.

Hakatonas išskirtinis, nes pajėgas suvienijo NASA, Europos kosmoso agentūra (EKA), Japonijos aerokosmoso tyrimų agentūra (JAXA), Prancūzijos kosmoso agentūra (CNES) ir Kanados kosmoso agentūra (CSA). Šios agentūros specialiai šiam hakatonui suteiks prieigą prie savo duomenų. Pavyzdžiui, EKA suteiks prieigą prie Sentinel misijų Sentinel-1, Sentinel-2 ir Sentinel-5P duomenų Europos Žemės stebėjimo programos „Copernicus” kontekste, o JAXA suteiks galimybę naudotis ALOS-2, GOSAT, GOSAT-2, GCOM-C, GCOM-W ir GPM/DPR Žemės stebėjimo palydovinių misijų duomenimis. 

Dalyviai gali rinktis iš 12 iššūkių. Iššūkiai susiję su pasikeitusia žmonių ekonomine ir socialine veikla COVID-19 pandemijos metu ir COVID-19 poveikiu mūsų aplinkai, pavyzdžiui: „Kaip integruoti ir pateikti realiu laiku aplinkos veiksnių, susijusių su COVID-19 plitimu, duomenis?”, „Kokį poveikį mūsų aplinkai daro žmonių srautų sumažėjimas dėl COVID-19?”, „Kaip remiantis Tarptautinės kosminės stoties (TKS) pavyzdžiu užtikrinti oro kokybę namuose, kuriuose praleidžiame didžiąją dalį savo laiko pandemijos metu?”. Prie kiekvieno iššūkio pateikiami rekomenduojami kosmoso agentūrų duomenys.

Dalyvius konsultuos NASA ir kitų kosmoso agentūrų ekspertai, iššūkių kūrėjai bei vietiniai hakatono atstovai. Taip pat dalyviai gali naudotis atvira hakatono mokymų baze, kurioje pateikiami patarimai, kaip suformuoti sėkmingą komandą, kaip naudoti kosmoso duomenis ir pan. Savo patirtimi ir patarimais pasidalino virš 40 ekspertų. 

Pasibaigus hakatonui bus renkamos 6 nugalėtojų komandos 6-iose kategorijose. Laimėtojai bus paskelbti šių metų rugpjūčio pradžioje. Nugalėtojai laimės kvietimą į NASA Kenedžio kosminių skrydžių centrą Floridoje ir galimybę pristatyti savo idėjas NASA, ESA, JAXA, CNES ir CSA atstovams. 

NASA Space Apps COVID-19 Challenge – tai kasmetinių NASA Space Apps Challenge renginių dalis. NASA Space Apps Challenge 2019 m. rudenį pirmą kartą įvyko Lietuvoje ir subūrė net 17 komandų. Šių metų NASA Space Apps Challenge renginys vyks 2020 m. spalio 2-4 dienomis. Visorių informacinių technologijų parkas – renginio NASA Space Apps COVID-19 Challenge ambasadorius ir renginio NASA Space Apps Challenge 2020 organizatorius Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie Space Apps: https://www.spaceappschallenge.org/

Taip pat galite sekti informacija čia: Space Apps Vilnius Facebook.