Parko veikla
Esame technologijų parkas, įsikūręs Visoriuose. Siekiame padėti augti ir bendradarbiauti parke įsikūrusioms įmonėms. Teikiame inovacijų, finansų, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros konsultacijas inovatyvioms įmonėms. Organizuojame informacinius renginius profesionalams. Rūpinamės esama infrastruktūra ir jos plėtra. Per inovacijų dirbtuves padedame įmonėms gauti įžvalgų inicijuojant ir kuriant naujus produktus ar paslaugas.
Istorija
Visoriuose veiklą pradeda Matematikos ir informatikos, Biochemijos ir Ekologijos institutai.
Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai Visoriuose steigia pirmuosius IT verslo startuolius Visoriuose: Baltic Amadeus, VTeX ir TEV. 2000-ais – darbuotojų skaičius įmonėse viršija 300.
Įsteigtas Visorių informacinių technologijų parkas.
VITP sudaro investicines sutartis su BOD Group, Biotechpharma, Viltechmeda dėl plėtros Visoriuose. Investiciniams projektams suteiktas valstybei svarbaus ekonominio projekto statusas.
VITP įrengia 6,8 ha infrastruktūrą privačių įmonių investicijoms ir 7 300 m² pastatą IT ir kitų technologinių įmonių inkubavimui ir veiklai. BOD Group, Biotechpharma, VIltechmeda investuoja 35 mln. eurų į 30 000 m² infrastruktūrą ir 400 naujų darbo vietų.
Veikia 50+ įmonių, dirba 1000+ darbuotojų, 80 % sukurtos produkcijos eksportuojama. Veikia mokslo ir edukacinės leidybos, biotechnologijų, atsinaujinančios energetikos, medicininės įrangos, fotonikos, IT, kosminių technologijų įmonės. 2015 m. – klasterio Toolas veiklos pradžia. 2016 metais pasirašoma jungtinė veiklos sutartis tarp partnerių ir veiklą pradeda Mokslo leidybos klasteris (Mokslo ir edukacinių leidybos technologijų klasteris).
Naujam infrastruktūros plėtros etapui investicijoms skiriamas valstybei svarbaus projekto statusas. Iki 2025 metų suplanuota 23 mln. eurų investicijų į 17 000 m² tyrimų ir veiklos infrastruktūrą, 700 naujų darbo vietų.
VITP, ADOS-tech, Cognitio, NanoAvionika, Optogama ir Optonas pasirašo investicines sutartis dėl bendro tyrimų centro statybos. Numatomas 200 darbo vietų 7 000 m² centro įrengimas iki 2021 m.
Pradedama Inovacijų dirbtuvių veikla.
Lietuvos kosmoso technologijų klasterio veiklos pradžia.
Klasteris Toolas išauga iki 15 narių ir gauna bronzinę žymą. VITP mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro pastatas atveria duris veiklos pradžiai. VITP pasirašo sutartį su Europos kosmoso agentūra (ESA), kurios pagrindu Lietuvoje įsikuria Europos kosmoso agentūros verslo inkubatorius (ESA BIC Lietuva).
VITP mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro pastato atidarymas. ESA BIC Lietuva inkubatoriaus atidarymas ir veiklos pradžia. Klasteris Toolas tampa Lietuvos lazerių asociacijos nariu.
Mums svarbu
Bendruomenė
Atvirumas
Tobulėjimas
Inovacijos
Aistė Meškauskaitė
Projektų vadovė - administratorė
Donata Valentė
Vyr. buhalterė
Audrius Sėlintas
IT specialistas
Zdislav Šeibak
Vyr. inžinierius
Rimgaudas Žaliauskas
Plėtros konsultantas
Marija Sargautė
Fotonikos ir lazerinio mikroapdirbimo technologijų klasteris Toolas
Toolas (buv. VITEK) jungia įmones ir organizacijas, veikiančias lazerių ir šviesos technologijų, informacinių ir kosminių technologijų, robotikos ir elektronikos technologijų srityse ir vykdančias bendrus projektus. Klasterio bendruomenė teritorinio bei mokslinio bendradarbiavimo pagrindu pradėjo veiklą nuo 2015 m. VITP kaip klasterio koordinatorius siekia vystyti bendradarbiavimui reikalingą aplinką, sutelkti bendrus resursus ir kompetenciją į klasterio narių atstovaujamų sektorių vystymą, siekiant sukurti didesnę pridėtinę vertę, didinti klasterio narių konkurencingumą ir tarptautiškumą. Klasterio nariai: „ADOS-tech“, Aktyvus Photonics, Akoneer, Direct Machining Control, „Ekstremalė“, „Femtika“, „Informacinės konsultacijos“, Light Conversion, Machine One, „Monospektra“, Optogama, „Optonas“, „Protogama“, Vilniaus universitetas, Workshop of Photonics. Asocijuoti klasterio nariai: Edmund Optics, Lumibird. Klasterio koordinatorius: Visorių informacinių technologijų parkas.
Mokslo leidybos klasteris
Klasterio veikla – kurti ir diegti inovatyvius IT sprendimus bei inovatyvias mokslo bei edukacinės leidybos technologijas, paremtas ilgamete klasterio partnerių praktika, turimomis žinioms, metodologine ir moksline patirtimi bei naujausiais jų pasiekimais užsienyje ir Lietuvoje. Klasterio siekis yra kurti bei skatinti kurti ir teikti rinkai tokius paslaugas bei produktus, kurie augintų klasterių narių ir įmonių – klasterių narių klientų, pridėtinę vertę. Klasterio nariai: Visorių informacinių technologijų parkas, „VTeX“, „VTEX Investicijos“, „Ex Datum“, Leidykla TEV, „ImPro“ ir Lietuvos mokslo periodikos asociacija.
Lietuvos kosmoso klasteris
Lietuvos kosmoso klasteris (toliau – LKK) jungia Lietuvos įmones veikiančias ir vystančias kosmoso technologijų sritį. LKK įkurtas 2021 m. Visorių informacinių technologijų parke susibūrus 4 įmonėms – „Kongsberg NanoAvionics“, „Geomatrix“, Blackswan Space ir „Novian pro“. 2023 m. prie klasterio prisijungė Sensmetry. 2024 m. klasterio nariu tapo „Astrolight“. Bendruomenės kompetencijos apima mažųjų palydovų projektavimą ir gamybą, misijų simuliaciją ir projektavimą, palydovinių duomenų apdirbimą ir analizę bei įvairius programinius sprendimus. Savo paslaugas įmonės teikia tiek valstybinėms institucijoms, tiek privatiems Lietuvos ir užsienio klientams. Klasterio misija – apjungiant narių kompetencijas suteikti galimybes vystyti kosmoso technologijų verslą Lietuvoje ir užsienyje randant naujus užsakovus ir skatinant kosmoso technologijų taikymą regioniniu ir nacionaliniu mastu. Klasterio koordinatorius: Visorių informacinių technologijų parkas.
EDIH VILNIUS: žaliosios ir skaitmeninės transformacijos spartinimas Vilniaus regione
Laikotarpis: 2023 01 – 2025 12
Tikslas: EDIH VILNIUS konsorciumo nariai, sujungdami savo jėgas ir kompetencijas, padės Vilniaus regiono mažoms ir vidutinėms įmonėms bei viešosioms įstaigoms įgyvendinti skaitmenizavimo procesus. Konsorciumas vykdys skaitmeninių sprendimų sklaidą, kuriuos kuriant naudojamos superkompiuterių, dirbtinio intelekto ir kibernetinio saugumo technologijos. Teikiamos paslaugos ne tik didins įmonių konkurencingumą, bet ir augins jas teikiančių organizacijų darbuotojų kompetencijas.
Finansavimas: iš dalies finansuojamas Europos Komisijos pagal kvietimą DIGITAL-2021-EDIH-01-INITIAL
Daugiau >Ateities technologijų skaitmeninio inovacijų centro plėtra
Laikotarpis: 2020 12 – 2023 06
Tikslas: Projekto metu bus kuriama Ateities technologijų skaitmeninių inovacijų centras (SIC) infrastruktūra (statomas MTEPI paskirties pastatas), vykdoma inovacijų grupės eksploatavimo veikla, teikiamos inovacijų konsultacinės ir inovacijų paramos paslaugos. Projekto įgyvendinimas skatins skaitmenizavimo procesus bei skaitmeninių inovacijų diegimą svarbiausiose Lietuvos ūkio sektoriuose (žemės ūkio, maisto pramonės, energetikos), o taip pat prisidės prie aukštųjų technologijų (lazerių, kosmoso, optikos) plėtros, taip didindamas Lietuvos konkurencingumą ES ir pasaulio rinkose. Projektas sustiprins Ateities technologijų SIC pajėgumus ir padės sėkmingai integruotis į Europos SIC tinklus.
Finansavimas: Europos Sąjungos regioninės plėtros fondas. Priemonė: Skaitmeninių inovacijų centrai.
Daugiau >Partnerių tarptautinėm MTEPI iniciatyvoms, skirtoms inovatyvių fotoninių ir lazerinių technologijų sprendimų kūrimui, paieška EĮT renginiuose
Tikslas: Dalyvaujant tarptautinių MTEPI veiklos iniciatyvų, apie kurias informaciją teikia EĮT organizacijos, renginiuose bus tikimasi surasti partnerių dalyvauti konkrečioje - vienoje ar keliose tarptautinėse ES MTEPI programose (Cosme; SME Intrument; Horizon2020, Eureka; Eurostars; ir pan.). Atsižvelgiant į tai, kad sėkmingas dalyvavimas konkrečioje tarptautinėse MTEPI iniciatyvoje priklauso ne tik nuo vienos organizacijos potencialo ir tikslų, bet ir nuo suburto potencialaus projekto partnerių potencialo ir tikslų, todėl ieškant galimybių plėtoti MTEPI tarptautiniu mastu, nebus apsiribojama viena ES MTEPI programa, bet bus stengiamasi išnaudoti visų įvardintų iniciatyvų (programų), kurios savo nuostatomis skatina arba neriboja projektinių iniciatyvų plėtoti MTEPI projektus, susijusius su inovatyvių fotoninių ir lazerinių technologijų sprendimų kūrimu.
Finansavimas: Europos Sąjungos regioninės plėtros fondas.
Photonics4Industry
Tikslas: Tvarios strategijos ir jos įgyvendinimo gairių kūrimas: buvo atlikta partneriaujančių klasterių analizė; sukurtas skaitmeninio įrankio „Matchmaking Tool” konceptas tarpklasterinio bendradarbiavimo skatinimui; klasterio valdymo kokybės gerinimas bei klasterio individualių ir projekto partnerių bendrų paslaugų kūrimas: buvo atlikta klasterio vidaus paslaugų analizė ir dalyvauta tiksliniuose renginiuose; įvykdyti „ClusterXchange” įmonių tinklaveikos mainus renginio „Baltic Photonics 2022” metu su „Photonics Finland” klasteriu; žinomumo ir tikslinių auditorijų pasiekiamumo didinimas, įskaitant komunikaciją su projekto partneriais, klasterių nariais ir rinkodarą socialiniuose tinkluose.
Inospurtas
Laikotarpis: 2017 03 – 2022 11
Tikslas: didinti įmonių inovatyvumą ir skatinti jas aktyviau plėtoti MTEPI veiklas, teikiant inovacijų konsultacines ir inovacijų paramos paslaugas įmonėms. Siekiant didinti ūkio subjektų konkurencingumą, būtina skatinti verslo investicijas į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų (MTEPI) veiklas. Lietuvos įmonėms trūksta žinių, reikalingų efektyviam MTEPI veiklų vykdymui iš esmės visame inovacijų cikle – nuo produkto kūrimo koncepcijos iki jo pateikimo rinkai. Siekiant spręsti šią problemą, projekto įgyvendinimo metu yra teikiamos inovacijų konsultacinės ir paramos paslaugos ūkio subjektams, vykdantiems ar ketinantiems vykdyti veiklą pagal prioritetines mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros ir inovacijų raidos (sumanios specializacijos) kryptis. Tai skatina įmones aktyviau plėtoti MTEPI veiklas ir prisideda prie jų inovatyvumo ir konkurencingumo didinimo. Projektas padeda mažinti šiuo metu teikiamų inovacijų konsultacinių ir paramos paslaugų teikimo išsiskaidymą, nes į projekto veiklų įgyvendinimą yra įtrauktos viešosios įstaigos (LIC) ir mokslo ir technologijų parkai (MTP), kurių pagrindinė veikla yra teikti inovacijų konsultacines ir (ar) inovacijų paramos paslaugas, ir kurių dalininkė yra valstybė, bei nacionalinės verslo asociatyvinės struktūros, vienijančios regionines ir šakines verslo asociacijas, kurių nariai vykdo MTEPI veiklas. Projekto vykdytojas koordinuoja partnerių teikiamas specializuotas paslaugas, atliepiančias specifinius inovatyvaus verslo poreikius. Paslaugas teikia projekto vykdytojo ir partnerių darbuotojai, turintys aukštos kokybės konsultacijų teikimo inovacijų klausimais patirtį. Projekto partneriai: VšĮ Lietuvos inovacijų centras, VšĮ „Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas“, VšĮ „Visorių informacinių technologijų parkas“, VšĮ „Kauno mokslo ir technologijų parkas“, VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“, VšĮ „Šiaurės miestelio technologijų parkas“, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos verslo konfederacija. Projekto vykdytojas: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).
Finansavimas: Europos Sąjungos struktūriniai fondai
PARTNERIŲ TARPTAUTINĖM MTEPI INICIATYVOMS VERSLUMO ĮGŪDŽIŲ IR GEBĖJIMŲ FORMAVIMO TECHNOLOGIJŲ KŪRIMO SRITYJE PAIEŠKA EĮT RENGINIUOSE
Tikslas: plėtoti tarptautinę partnerystę ir tinklaveiką, per Europos įmonių tinklą (EĮT, angl. Enterprise Europe Network, EEN) ieškant galimybių dalyvauti tarptautinėse ES MTEPI iniciatyvose.
Finansavimas: Europos Sąjungos struktūriniai fondai
Pagauk verslumo vėją!
Tikslas: ugdyti studentų ir dėstytojų verslumo ir kūrybiškumo kompetencijas komandose, jungiančiose technologijos, biomedicinos ir fizinių mokslų atstovus su humanitarinių, socialinių, menų sričių atstovais.
Finansavimas: Europos Sąjungos struktūriniai fondai.
MOLDOVOS INOVACIJŲ IR TECHNOLOGIJŲ SKLAIDOS AGENTŪROS GEBĖJIMŲ STIPRINIMAS, SKATINANT INOVATYVIOS MOLDOVOS VERSLO IR MOKSLO BENDRUOMENĖS INTEGRACIJĄ Į ES INOVACIJŲ ERDVĘ
Tikslas: stiprinti Moldovos inovacijų ir technologijų sklaidos agentūros gebėjimus, siekiant skatinti inovatyvios Moldovos verslo bei mokslo bendruomenės integraciją į ES inovacijų erdvę, aktyvesnį dalyvavimą tarptautiniuose projektuose bei tinkluose.
Finansavimas: Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programa.
MOLDOVOS INOVACIJŲ IR TECHNOLOGIJŲ SKLAIDOS AGENTŪROS GEBĖJIMŲ STIPRINIMAS, SKATINANT INOVACIJŲ IR KLASTERIZACIJOS PLĖTRĄ
Tikslas: skatinti inovatyvios Moldovos verslo ir mokslo bendruomenės integraciją į Europos Sąjungos inovacijų erdvę.
Finansavimas: Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programa.
INOVEKS - INOVATYVAUS VERSLO KŪRIMO SKATINIMAS
Tikslas: didinti aukštos pridėtinės vertės verslo lyginamąją dalį skatinant technologinių bei inovatyvių įmonių steigimąsi ir vystymąsi.
Finansavimas: Ekonomikos augimo veiksmų programa.
TECHNOLOGIJOS IR MOKSLAS INOVATYVIAM VERSLUI
Tikslas: skatinti verslo ir mokslo partnerystę MTTP ir inovacijų srityse, žinių komercializavimą ir technologijų perdavimą, atsižvelgiant į Lietuvos inovacijų 2010–2020 metų strategijos prioritetines sritis (biotechnologijos, lazerių technologijos, elektros ir optinės įrangos gamyba, informacinės ir ryšių technologijos) ir siekiant pagerinti Inovacijų sąjungos švieslentės rodiklius.
Finansavimas: Europos regioninės plėtros fondas, priemonė INOGEB LT-3.
START - STUDENTŲ VERSLUMO UGDYMAS INTEGRUOTUOSE MOKSLO, STUDIJŲ IR VERSLO CENTRUOSE (SLĖNIUOSE)
Tikslas: ugdyti studentų verslumo gebėjimus įgyvendinant jų neformalaus verslumo ugdymo modelį.
Finansavimas: Europos socialinis fondas.
INOLABORATORIJA
Tikslas: skatinti mokslininkų ir tyrėjų intelektualų verslumą, formuojant praktinio verslumo kompetencijas ir įgūdžius, panaudojant mokslo sistemos potencialo bei inovacijų paramos paslaugų sinergiją.
Finansavimas: Europos socialinis fondas.
IKT IR BIO TECHNOLOGIJŲ PARKŲ IR ĮMONIŲ „PLYNO LAUKO“ INVESTICIJŲ TERITORIJOS INŽINERINIŲ TINKLŲ IR SUSISIEKIMO KOMUNIKACIJŲ ĮRENGIMAS BEI IKT VERSLO INKUBATORIAUS IR TECHNOLOGIJŲ CENTRO STATYBA IR ĮRENGIMAS
Tikslas: sukurti modernią infrastruktūrą ir patrauklią vietą naujų technologinių įmonių kūrimui bei vystymuisi.
Finansavimas: Ekonomikos augimo veiksmų programa, priemonė INOGEB LT-2.
TP-UNI - TECHNOLOGIJŲ PERDAVIMO GEBĖJIMŲ UGDYMAS LIETUVOS SLĖNIŲ MOKSLO IR STUDIJŲ INSTITUCIJOSE
Tikslas: pagerinti Lietuvos mokslo institucijų ir organizacijų žinių ir technologijų perdavimo galimybes, paskatinti mokslininkų ir tyrėjų praktinį verslumą.
Finansavimas: Europos socialinis fondas.
MOKAT - MOKOMĖS KURTI AUKŠTŲJŲ TECHNOLOGIJŲ VERSLĄ
Tikslas: paskatinti jaunimo verslumą, padėti aukštosioms mokykloms vystyti inovacijų kultūrą ir prisidėti prie būsimųjų specialistų parengimo.
Finansavimas: Europos socialinis fondas.
STARDUST
Tikslas: plėtojant tarptautinį bendradarbiavimą, sukurti kritinę masę pasaulinio lygio inovacijų ir verslo centrų Baltijos jūros regione, siekiant padidinti regiono patrauklumą ir konkurencingumą pasaulyje.
Finansavimas: Baltijos jūros regiono programa.
MTTP VEIKLŲ IRT SEKTORIUJE AKTYVINIMAS IR BENDRADARBIAVIMO TINKLŲ KŪRIMAS
Tikslas: aktyvinti Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonių mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros (MTTP) veiklas bendradarbiaujant tarpusavyje, su tyrimo institucijomis bei stiprinti IRT bendruomenės inovacijų sklaidos terpę.
Finansavimas: Ekonomikos augimo veiksmų programa.
BONITA
Tikslas: sukurti Europinį inovacijų klasterį, dalintis mokslinės IRT veiklos rezultatais Baltijos jūros šalių regione ir apjungti į vieną tinklą įvairių šalių universitetus.
Finansavimas: ERPF Baltijos jūros regiono programa
IT PRAKTIKA - STUDENTŲ PRAKTIKOS ORGANIZAVIMO MODELIO SUKŪRIMAS IR ĮDIEGIMAS
Tikslas: studentų praktinių įgūdžių Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų sektoriuje stiprinimas.
Finansavimas: Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa.
INOTINKLAS - INOVACIJŲ PARAMOS TINKLAS INTEGRUOTO MOKSLO, STUDIJŲ IR VERSLO CENTRUOSE (SLĖNIUOSE)
Tikslas: aktyvinti MTTP bei inovacijų plėtojimo veiklas "Slėnių" arealuose veikiančiose ir besikuriančiose įmonėse, plėtojant paramos inovacijoms tinklo organizacijų kooperaciją ir integruojant jų potencialą.
Finansavimas: Ekonomikos augimo veiksmų programa, priemonė Inogeb LT-1
Informacinės technologijos
Viena iš ilgiausią patirtį turinčių Lietuvoje IT įmonių „Baltic Amadeus“ įsikūrusi lietuviškuoju Silicio slėniu vadinamame Visorių informacinių technologijų parke, ne tik vysto IT sistemas, veikia kaip nuotolinis IT paslaugų centras, teikia kokybės užtikrinimo paslaugas, bet ir kuria unikalius programinės įrangos sprendimus Baltijos šalyse ir visoje Šiaurės Europoje. Įmonė didžiuojasi kiekvienu savo įgyvendintu projektu, pavyzdžiui: sukurta informacine sistema didžiausiems pasaulio Ro-Ro laivams, IoT išmanaus namo sprendimu Baltijos šalyse, krizinių situacijų valdymo sistema Norvegijoje, mobiliosios bankininkystės programėle ir kt. Partneryste grįstas klientų pasitikėjimas įkvepia „Baltic Amadeus“ iššūkius paversti inovacijas kuriančiais sprendimais.
Fotonikos technologijos
Visoriuose įsikūrusios fotonikos įmonės kuria inovatyvius produktus paremtus tam tikrų parametrų šviesos ar energijos srauto šviesos generavimu, panaudojimu ir modifikavimu. Fotonikos įmonės gamina optikos komponentus, kuria lazerinio apdirbimo ir šviesos technologijas, integruoja optines technologijas į kompleksinius pramoninius sprendimus, projektuoja lazerinius šaltinius bei optinius įrenginius ir programinę įrangą lazerinių sistemų valdymui. Įmonių produktai naudojami su lazeriais dirbančiose įmonėse, medžiagų apdirbimo pramonėje, optinėse komunikacijos sistemose (taip pat ir mašininei regai) bei moksliniuose taikymuose.
Taip pat yra vykdomi taikomieji ir eksperimentinės plėtros projektai optinių technologijų, optinių signalų apdorojimo bei perdavimo srityse. Visoriuose veiklą vykdo fotonikos ir mikroapdirbimo technologijų klasteris Toolas. UAB Optogama kuriamos technologijos pasižymi inovatyvumu, lanksčiais, įvairius klientų poreikius atitinkančiais sprendimais, tuo pačiu užtikrinta aukšta standartinių produktų kokybe, o naujasis kompanijos skyrius „4Lasers“ siūlo aukščiausios kokybės lazerių priedų, optinių elementų bei įvairių kristalų tiekimą UV, VIS ir NIR spektroskopijos taikymui.
Daugiau MažiauKosmoso technologijos
Visoriuose įsikūrusi vienintelė Lietuvoje įmonė, kurianti mažuosius palydovus ir jų komponentus pasaulinei rinkai, t.y. UAB Kongsberg NanoAvionics – kosmoso technologijų startuolis savo veiklą pradėjęs 2014 m. Įmonė specializuojasi kurdama ir tiekdama produktus mažųjų palydovų rinkai: unikalaus aukšto integralumo nano-klasės palydovams skirti elektronikos ir mechanikos sprendimai įskaitant skrydžio kompiuterius, aukščio ir padėties nustatymo ir valdymo sistemas, energijos tiekimo sistemos, taip pat struktūriniai elementai, išsiskleidžiančios sistemos, ekologiško kuro pagrindu veikiančios traukos sistemų technologijos.
Įmonės kuriami produktai ir teikiamos paslaugos yra aukštosios technologijos skirtos kosmoso rinkai, todėl moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra yra neatskiriama kasdienės įmonės veiklos dalis. Taip pat Visoriuose veiklą vykdo UAB „Geomatrix“, kuri yra kosminės informacinės automatizuoto apdorojimo ir specializuotų kosminio žemės monitoringo paslaugų kūrėja.
Daugiau MažiauSpecializuotos mokslinės leidybos IT paslaugos
Visoriuose nuo 1991 metų veikianti bendra Lietuvos–Olandijos įmonė uždaroji akcinė bendrovė „VTeX“ yra viena stambiausių įmonių Europoje savo veiklos srityje – priešleidybiniame mokslinių darbų paruošime. Tarp jos užsakovų yra didžiausi pasaulio mokslinės literatūros leidėjai (Elsevier ir Springer Nature), taip pat universitetinės bei mokslinių asociacijų leidyklos. Įmonės stiprybė – kompetencija ir didžiulė programavimo LaTeX kalba patirtis.
Leidykla TEV nuo 1991 metų užsiima edukacinių vadovėlių ir mokomųjų priemonių bendrojo lavinimo ir aukštosioms mokykloms leidyba, bei kuria skaitmeninius vadovėlis, kompiuterines mokymo priemones ir mobilias interaktyvias kompiuterines knygas. Visoriuose veikia Mokslo ir edukacinių leidybos technologijų klasteris, kuris kuria ir diegia inovatyvius IT sprendimus bei inovatyvias mokslo bei edukacinės leidybos technologijas, paremtas ilgamete klasterio partnerių praktika.
Daugiau Mažiau3D technologijos
Visoriuose yra teikiamos aukščiausios kokybės 3D technologijų srities paslaugos. Sudaromos išskirtinės galimybės kurti 3D modelius kompiuterinio modeliavimo ir skenavimo technologijų pagalba, bei realizuoti idėjas pasinaudojant 3D spausdintuvais. 3D technologijų dėka sudaromos sąlygos ypač greitai ir kokybiškai gaminti plataus spektro gaminius, jų prototipus taip padidinant procesų spartą savo versle. Visoriuose įsikūrusi didžiausia 3D plastiko ir smėlio spausdinimo įmonė Baltijos šalyse – UAB „3D Creative". Įmonė teikia paslaugas klientams inžinerijos, automobilių bei aviacijos pramonės, odontologijos, medicinos, architektūros bei juvelyrikos, ugdymo įstaigų ir kitose srityse.
Dalininkai
Baltic Amadeus, UAB
BOD Lenses, UAB
BOD Group, UAB
ImPro, UAB
Asociacija INFOBALT
Valstybės skaitmeninių sprendimų agentūra
Inovacijų ir verslo centras, UAB
Intersurgical, UAB
Optogama, UAB
Leidykla TEV, UAB
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (Vilnius Tech)
Vilniaus kolegija
Vilniaus miesto savivaldybės administracija
Vilniaus universitetas
VTEX, Bendra Lietuvos-Olandijos įmonė uždaroji akcinė bendrovė
Taryba
Prof. dr. Povilas Treigys,
Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto profesorius
Rimas Maliukevičius,
Bendros Lietuvos ir Olandijos įmonės UAB „VTeX“ prezidentas
Tomas Opulskis,
UAB „Intersurgical“ Inovacijų ir plėtros skyriaus direktorius
Vidmantas Janulevičius,
Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas, GLOBAL BOD GROUP valdybos pirmininkas
Simonas Černiauskas,
Asociacijos INFOBALT direktorius
ESA BIC Lietuva yra verslo inkubatorius teikiantis paramą startuoliams, veikiantiems arba norintiems veikti kosmoso technologijų srityje arba šių technologijų pritaikyme Žemėje.
Pagrindiniai tikslai yra skatinti naujų verslų kūrimą, auginti kosmoso technologijų perdavimą “nekosminėms” sritims, pvz., žemės ūkio, energetikos, sveikatos priežiūros, transporto ir daugybei kitų, sukurti verslo vystymui palankią aplinką, bei skatinti vietinį ir tarptautinį bendradarbiavimą bei žinių mainus. ESA BIC Lietuva priklauso didžiausiam Europos kosmoso agentūros inkubatorių tinklui Europoje. Tai atveria startuoliams galimybes bendradarbiauti su tarptautiniais partneriais, gauti prieigą prie rinkų ir plėtoti verslą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Visorių informacinių technologijų parke (VITP) įsikūrusios pagrindinės Lietuvos kosmoso įmonės skatina kurti ir stiprinti kosmoso bendruomenę Lietuvoje. 2021 metais VITP inicijavo ESA BIC steigimo procesą, 2022 m. pabaigoje ESA ir VITP pasirašė ESA BIC Lietuva įgyvendinimo ir valdymo sutartį.
ESA BIC Lietuva įgyvendinimui ir inkubatoriaus veiklos koordinavimui vadovauja Visorių IT parkas, bendradarbiaudamas su partneriais: Fizinių ir technologijos mokslų centras, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos inovacijų centras, Tech-Park Kaunas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (Vilnius Tech), Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus universitetas.
Inkubatorius veikia Vilniuje (Visorių IT parkas) ir Kaune (Tech-Park Kaunas). Daugiau informacijos: esabic.lt ir ESA BIC Lietuva startuoliai.