Nasa Space Apps Vilnius 2023 hakatono nugalėtojai
Net 10 komandų iš Lietuvos pirmąjį spalio savaitgalį susibūrė į pašėlusį hakatoną Visorių informacinių technologinių parke. Įvairaus dydžio kosmoso talentų komandos surėmusios pečius taikė savo įgūdžius ir vystė kūrybiškumą spręsdamos NASA ekspertų pateiktus iššūkius. Sekmadienį, kompetetingų mentorių pagalba, užbaigę savo darbus, hakatono dalyviai komisijai pristatė savo sprendimus.
Hakatono nugalėtojai:
#1 vieta – komanda „Cosmic Rhapsody“ su kompiuterinio žaidimo sprendimu “MARSOPOLIS”. Komanda sukūrė online komandinio žaidimo konceptą, kuris lavina žaidėjų komandinius, derybų ir išteklių valdymu įgūdžius bei leidžia pažvelgti į potencialią kosmoso tyrinėjimo ateitį.
#2 vieta – komanda „Project X“ pristatė komiksą „Planet X-817926“. Jo tikslas – per įdomų vizualų pateikimą paskatinti naująją kartą domėtis kosmosu ir šviesti apie sudėtingas inžinerines problemas.
Specialūs renginio partnerių ir rėmėjų prizai:
- Komandai „Galaxy Gurus“ atiteko specialus hakatono rėmėjos Kongsberg NanoAvionics prizas – ekskursija šioje įmonėje ir šilti bei jaukūs įmonės suvenyrai.
- Lietuvos Etnokosmologijos muziejus specialus prizas – naktinis žvaigždžių stebėjimas – atiteko komandai „Makaroni“.
- „Project X“ taip pat tapo komandų lyderių kvizo nugalėtoja ir namo išsivežė specialų ESA BIC Lithuania įsteigtą prizą – LEGO® 10283 ICONS NASA erdvėlaivį „Discovery“.
Hakatono mentoriai:
- Dr. Ignas Daugėla – VGTU AGAI prodekanas, dėstytojas ir Aerokosmoso duomenų centro vadovas, sukaupęs didelį teorinių ir praktinių žinių bagažą orlaivių kūrime, specialiųjų našumo priemonių plėtros ir jutiklių duomenų rinkimo skrydžių metu bei IRT srityse.
- Geda Daškevičiūtė-Lazauskienė – Europos kosmoso agentūros Verslo inkubavimo centro vadovė, kurios tikslas yra pritraukti ir užauginti Lietuvoje kuo daugiau kosmoso technologijų startuolių.
- Rolandas Jacunskas – orlaivių inžinierius. Turi patirties bendrosios (sportinės) ir komercinės aviacijos orlaivių konstrukcijų ir sistemų projektavime. Domisi inovatyviomis technologijomis ir kaip jos gali įtakoti visų mūsų ateitį.
- Arūnas Ungulaitis – IT srities guru, sukaupęs didelę patirtį IT sistemų architektūros kūrime, įskaitant ir kosmoso bei gynybos sektorius. Arūnas dalyvavo vykdant įvairaus dydžio ir sudėtingumo IT projektus, būdamas ir veiklos, ir techniniu produkto (sprendimo) savininku.
- Matas Razgūnas – dronų sistemų programavimo ir jiems skirtos įrangos projektavimo specialistas.
Komisijos nariai:
- Dr. Inga Popovaitė – Kauno technologijos universitetas mokslininkė, kosmoso sociologė
- Laurynas Šišovas – Antano Gustaičio aviacijos institutas prodekanas
- Daina Bilkštytė-Skanė – įmonės Unmanned Defense Systems programos vadovė
- Miroslav Lučinskij – įmonės Critical Security CEO
Trumpai apie hakatoną
NASA International Space Apps Challenge – didžiausias kosmoso tematikos hakatonas, pirmąjį spalio savaitgalį vienu metu vykstantis visame pasaulyje. Lietuvoje jis rengiamas ketvirtą kartą.
Šių metų Space Apps skaičiai:
- 57,900+ registruotų dalyvių
- 8,400+ komandų
- 5,500+ projektai pateikti vertinimui
- 402 vietų, kuriose vyko hakatonas
- 150+ dalyvavusių šalių
- 30 NASA ekspertų iššūkių
Hakatoną Lietuvoje organizavo: Visorių informacinių technologijų parkas
Rėmėjai: Kongsberg NanoAvionics, Critical Security
Partneriai: Mineralinis vanduo „Akvilė“, Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Lietuvos kosmoso technologijų klasteris, Vilnius 700
NASA Space Apps Vilnius 2023 hakatono akimirkos: VITP Facebook
Iki susitikimo NASA Space Apps Vilnius 2024!