Klasteriai
2024 05 13 VITP

VITP koordinuojamam klasteriui Toolas – 9

Fotonikos ir lazerinio mikroapdirbimo technologijų klasteris Toolas – apjungia įmones ir organizacijas, veikiančias lazerių ir šviesos technologijų, informacinių ir kosminių technologijų, robotikos ir elektronikos technologijų srityse ir vykdančias bendrus projektus. Tai – pirmasis klasteris, įkurtas Visorių IT parke.

Klasterio bendruomenė teritorinio bei mokslinio bendradarbiavimo pagrindu pradėjo veiklą nuo 2015 m. gegužės 13 d. Visorių IT parkas kaip klasterio koordinatorius siekia vystyti bendradarbiavimui reikalingą aplinką, sutelkti bendrus resursus ir kompetenciją į klasterio narių atstovaujamų sektorių vystymą, siekiant sukurti didesnę pridėtinę vertę, didinti klasterio narių konkurencingumą ir tarptautiškumą. Pirmaisiais klasterio Toolas nariais tapo Visorių IT parke įsikūrę iniciatyvūs startuoliai, o šiuo metu – beveik 10 veiklos metų skaičiuojančios įmonės Optogama, Direct Machining Control, ADOS-tech ir kt.

Nuo 2018 metų organizuojamos tarptautinės „Baltic Photonics“ (2018, 2019, 2021, 2022) konferencijos paskatino klasterio narių skaičiaus augimą ir 2022 metų pradžioje organizacijos „The European Secretariat for Cluster Analysis“ (ESCA) Toolas suteikta bronzinė klasterių vadybos kokybės žyma tapo atspirties tašku Toolas tarptautiniam bendradarbiavimui.

Daugiau informacijos apie fotonikos ir lazerinio mikroapdirbimo technologijų klasterio vykdomus projektus ir Toolas narius – parengtame informaciniame video ir atnaujintame toolas.eu tinklalapyje.